تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 24 اسف 1396 - 11:31  |  
کد مطلب: 8732
کارشناس سیاسی گفت:با برکناری رکس تیلرسون از وزارت خارجه آمریکا، موقعیت جمهوری خواهان سنتی نسبت به اعضاء خانواده ترامپ و راست‌گراهای افراطی تضعیف شد.

سیدمحمدحسین زاده کارشناس سیاسی امروز صبح در گفت وگو با سرایان بیدار گفت :دولت ترامپ و دستیاران وی، شامل سه گروه جمهوری خواهان سنتی، اعضاء خانواده ترامپ و راست‌گراهای افراطی است.
وی افزود: جیمز متیس (وزیر دفاع) رکس تیلرسون (وزیر خارجه) مک مستر (مشاور امنیت ملی) جان کلی (رئیس کارکنان کاخ سفید) ضلع اول هستند که با دو ضلع دیگر در کابینه ترامپ دچار اختلاف شده‌اند. چگونگی مواجهه آمریکا با ایران، از مهم‌ترین موضوعات اختلافی در این مثلث است.
کارشناس سیاسی اظهارکرد: ضلع جمهوری خواهان سنتی معتقدند در اولویت اول باید دستان ایران را از منطقه قطع کرد. اینان خواهان عدم پرداخت هزینه از سوی آمریکا برای خروج از برجام هستند. در مقابل، دو ضلع دیگر بر خروج آمریکا از برجام و در پیش گرفتن راهبرد تغییر ساختار در مواجهه با ایران تاکید دارند.
حسین زاده گفت:با تضعیف موقعیت جمهوری‌ خواهان سنتی، راه ترامپ برای خروج از برجام هموارتر شد. از طرف دیگر گماردن مایک پمپئو، رئیس سازمان سیا، بر مسند وزرات خارجه آمریکا به معنای آن است که واشنگتن می‌خواهد به شکل جدی‌تری سیاست تغییر ساختارو بی‌ثبات سازی در ایران راتقویت کند.
وی خاطرنشان کرد:پس از برکناری رکس تیلرسون و انتصاب مایک پمپئو به وزارت خارجه آمریکا، برخی منابع خبری از جایگزینی قریب الوقوع «جان بولتن» به جای مک مستر (مشاور امنیت ملی) خبر می‌دهند. 
کارشناسی بیان داشت: دولت ترامپ را بیش از گذشته راستگراتر و رادیکال‌تر می‌کند و سیاست خارجی ایالات متحده را به حمایت بیشتر از اسرائیل و عربستان ملزم می‌سازد. تغییرات مذکور به همراه انتصاب «جینا هاسپل» به ریاست سازمان سیا، ایران ستیزی را درقالب سیاست‌های امنیتی و عملیات ویژه به منصه ظهور خواهد رساند. در راستگراتر شدن دولت ترامپ نباید از سفراخیر نتانیاهو به آمریکا غافل ماند.
حسین زاده تصریح کرد:حلقه مکمل تغییرات ایران ستیزانه در آمریکا، بازگرداندن «بندر بن سلطان» پدر تروریسم دولتی-تکفیری عربستان به هرم قدرت آل سعود است. از این پس، گرگ‌ها بیشتر زوزه می‌کشند و موش‌ها بیشتر خواهند ترسید. ترجیح بعضی‌ها، خودکشی از ترس مرگ خواهد شد.
انتهای پیام/
 

نظر شما