تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 15 اسف 1396 - 14:07  |  
کد مطلب: 8693
طرح خاوران شناسی با برگزاری جشن شاد، برنامه های متنوع و برپایی نمایشگاهی از آداب ورسوم مردم روستای بغداده در محل دبستان 13 آبان این روستا برگزار شد.

به گزارش سرایان بیدار،محمدکسمایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرایان دراین جشنواره با بیان اینکه جاذبه های گردشگری، کشاورزی، صنعت و معدن و اقلیم شناسی ازمحورهای این طرح است گفت: یکی ازرسالت های آموزش و پرورش در کناردیگروظایف ، انتقال فرهنگ گذشتگان به نسل جدید است .
عباسعلی ناظران رییس اداره امورعشایر شهرستان سرایان نیز در این جشنواره با بیان اینکه حدود 310 خانوار عشایری در روستای بغداده ساکن هستند، گفت: درسالیان قبل که شاهد نزول وافررحمت الهی بودیم  حدود 30 هزار راس دام درمنطقه وجود داشت اما اکنون نزدیک به دودهه خشکسالی دامداری راازرمق انداخته است.
وی افزود: گسترش صنایع دستی به خصوص سنگ های قیمتی و توجه ویژه به این مهم می تواند منطقه را متحول کند.
رئیس اداره عشایرشهرستان سرایان اظهارکرد: متقاضیان دریافت تسهیلات یکساله با نرخ 10 درصد در حوزه ی پروار بندی و صنایع دستی می توانند به اداره امور عشایر مراجعه کنند 
در این جشنواره پخت نان محلی دستاس، کره گیری شیر، سیاه چادر عشایری و تولیدات لبنی ،جلک ریسی،بافت گلیم و جاجیم، ریسندگی نخ از پشم گوسفند، بافت انواع پارچه،  عروسک محلی، محصولات کشاورزی، غذاهای سالم و محلی، وسایل قدیمی و... در معرض نمایش عموم قرار گرفت.
انتهای پیام/
 

نظر شما