تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 13 اسف 1396 - 13:46  |  
کد مطلب: 8683
امام جمعه سرایان گفت:اجرای طرح مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص ارائه فهرست اموال عمومی اراستقبال عمومی مردم برخورداراست.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان عصرامروز درگفت وگو با سرایان بیدار گفت: ارائه فهرست اموال وزرا و مسئولان اجرایی کشوربه پیشنهادمجمع مصلحت نظام با استقبال مردم مواجه خواهد شد وباید درگیر مسائل سیاسی نشود.
وی افزود: طبق اصل ۴۹ قانون اساسی وزرا و مسئولان رده اول کشور باید فهرست اموال خود را به قوه قضائیه ارائه کنند.
امام جمعه سرایان اظهارکرد: این اصل این اجازه را می دهد که نظام اسلامی اموال مسئولان را بررسی و ثروت‌های نامشروع،  باد آورده،  یا به ناحق افزایش یافته را برگرداند.
 نجمی پورگفت: چنانچه این طرح تصویب و اجرایی شود،  اقدامی بسیار موثر در زمینه مبارزه با فساد و رانت خواری است.
وی خاطرنشان کرد: درواقع اجرای این طرح سبب خواهد شد که علاوه بر بازگرداندن اموال نامشروع مسئولان به بیت المال،  دیگر کسی جرأت دست اندازی نامشروع به بیت المال و کیسه دوزی برای آن را نداشته باشد.
امام جمعه سرایان تصریح نمود: انتظار آن است که اجرای این امر که هم اقتضای مصلحت نظام است و هم به یقین با استقبال و رضایت مردم مواجه خواهد شد،  مانند دیگر مسائل و طرح ها، درگیر مسائل سیاسی و جریانی نشود.
نجمی پوربیان کرد: دراجرای این طرح اولاً،  به هیچ وجه نباید به خاستگاه های سیاسی و جریانی افراد توجه کرد؛  بلکه باید با هر کسی که مرتکب فساد و جمع‌آوری ثروت به‌صورت نامشروع شده ازهرطیف وگروهی که باشد،باید  برخورد قانونی صورت گیرد.
وی بیان کرد: باید به پیوست رسانه‌ای و روانی این امر نیز توجه شود،  که اجرای این طرح نشان‌دهنده سلامت نظام است .
امام جمعه سرایان عنوان نمود: علاوه بر این، ازهم اکنون باید به این مسئله هم در رسانه ها توجه شود که چنانچه اقتصاد برخی مسئولان کشف شود، این به معنای فاسد بودن کل کارگزاران و نظام نیست.
 نجمی پورادامه داد: نباید با برجسته سازی فسادهای که در آینده برملا خواهد شد، اینگونه به جامعه القا شود که کارگزاران گرفتار فساد هستند.
انتهای پیام/
 

نظر شما