تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 10 اسف 1396 - 12:56  |  
کد مطلب: 8674
اولین همایش بزرگ دانش آموزی سماط به همت پویش دانش آموزی سماط (سهم من از طبیعت) درآیسک برگزار شد.

به گزارش سرایان بیدار، مسعودی شهردار آیسک در همایش سماط که مسئولان محلی، والدین  و دانش آموزان شرکت داشتند، گفت: با توجه به تولید انبوه زباله در شهرها و روستاها و اهمیت حوزه بازیافت و پسماند باید قبول کنیم که در مباحث محیط زیست کمتر هزینه می کنیم.
وی افزود: قانون مدیریت پسماند سال ۸۳ تصویب شد اما هنوز عملی و اجرا نشده است و در مناطق روستایی و خارج از حریم شهرها به ویژه نقاط گردشگری شاهد چهره زشت و ناخوشایند و بی تفاوتی مردم به محیط زیست و رهاسازی پسماندها هستیم.  سعادت نیانماینده پویش دانش آموزی سماط هم در سخنانی گفت: پویش سماط اولین پویش دانش آموزی در منطقه است که با هدف مقابله با بحران آب و تولید بی رویه پسماند فعالیت دارد.
 وی افزود: ترویج فرهنگ مصرف بهینه در بین مردم ازاولویت های این پویش است.
در ادامه این مراسم پس ازاجرای سرود، نوبت به ارائه کنفرانس توسط میربلوکی از دانش آموزان درباره آب و شرایط بحرانی آن در استان و منطقه رسید.  وی در این بخش ابعاد مختلف مصرف آب و شرایط منطقه را تشریح کرد و درباره آب مجازی و مدیریت منابع آبی و بازچرخانی آن مطالبی بیان کرد.
در ادامه این همایش «محمد حنیف پور» استاد دانشگاه و مشاور خانواده از مشهد درسخنانی به تشریح دلایل پیشرفت کشورهای صنعتی و پیش رو پرداخت و رویکرد دنیا را سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی دانست.
انتهای پیام/
 

نظر شما