تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 9 اسف 1396 - 13:21  |  
کد مطلب: 8668
کارشناس سیاسی گفت:تشویق مردم به نداشتن حجاب مشمول بنددوم ماده 639قانون تعزیزرات است که یک تاده سال حبس دارد.

سید محمدحسین زاده کارشناس سیاسی امروزعصردرگفت وگوبا سرایان بیدار گفت:مدتی است تعدادی فریب خورده ؛ اقدام به کشف حجاب کرده و با فضاسازی کانال های زنجیره ای به دختران_انقلاب موسوم شده اند. این اقدام با هماهنگی و خط دهی برخی افراد مرتبط با سرویسهای بیگانه و برخی سفارتخانه ها انجام می شود.‌
وی افزود: مشاورحقوق شهروندی رئیس جمهور در حساب توئیتر خود نوشته: "در پی برخورد غیرقانونی مامور خاطی نیروی انتظامی با دختر خیابان انقلاب و مغایرت با بند ۳۱ منشور حقوق شهروندی، از سوی رئیس جمهور محترم, مامور پیگیری قضایی این پرونده شدم."
کارشناس سیاسی اظهارکرد: بی مناسبت نیست ابعاد مجرمانه کشف حجاب و البته دستورغیرمعمول و محل تامل رئیس جمهور ؛ از بعد حقوقی تبیین گردد.
۱.‌ تردد و حاضر شدن در معابر و انظار عمومی بدون حجاب شرعی مشمول تبصره ماده ۶۳۸ قانون تعزیرات است که تا دو ماه حبس داشته و قابل تبدیل به مجازات جایگزین حبس بوده و حبس اعمال نمی گردد.
۲.‌ تشویق مردم به نداشتن حجاب مشمول بند دوم ماده ۶۳۹ قانون تعزیرات است که یک تا ده سال حبس دارد و قابل تبدیل به مجازات جایگزین حبس نیست.
۳. این جرم از جرائم مشهود بوده و پلیس موظف است با جرم برخورد نماید و شکستن قانون در همه جای دنیا مواجهه پلیس را در پی دارد و اگر نیروی انتظامی با جرم مشهود مقابله نکند خود مرتکب جرم و تخلف شده و قابل پیگرد قانونی است.
۴. امر پلیس اصولاً تقابل فیزیکی و توقیف فرد است و شخصی که خود را با رفتن بالای یک سکو یا مانند آن از دسترس پلیس خارج می کند، تبعات نحوه مقابله پلیس را به علت قانون شکنی پذیرفته است.
۵. اقدام به کشف حجاب امری مدنی نیست که نام اعتراض مدنی به آن نهاده شود. کشف_حجاب؛ مطابق قانون، جرم_کیفری است و یک اعتراض مدنی محسوب نمی شود.
حسین زاده گفت:رییس جمهوربه اصطلاح حقوق دان قسم خورده است حافظ اسلام و تشیع باشد نه حافظ مجرمان و خائنان و مجری بخشنامه من درآوردی حقوق شهروندی..
وی خاطرنشان کرد:حق_شهروندی.. یعنی احترام به حقوق اکثریت ملت.. نه دفاع ازچند نفرمزدوربی حیایی که به ملت_مسلمان و باغیرت، بی احترامی و قانون شکنی میکنند.
انتهای پیام/
 

نظر شما