تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 8 اسف 1396 - 13:10  |  
کد مطلب: 8664
مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان ازبرپایی نمایشگاهها و بازارچه های نوروزی درایام تعطیلات عیدنوروز 97درشهرستان سرایان خبرداد.

محمدعرب مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان امروزصبح درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت:برگزاری نمایشگاه ها یکی از ابزارهای مهم در شناسایی نیاز مشتریان و همچنین معرفی توانمندی های واحدهای تولیدی و خدماتی به بازارهای مختلف است و امروزه اهمیت نمایشگاه بر کسی پوشیده نیست و این اهمیت نیز روز به روز در حال گسترش است.
وی افزود:برگزاری نمایشگاه، باعث ایجاد رقابت های سالم داخلی و بین المللی می شود وهمچنین توسعه دهنده گردشگری و اشتغال ملی بوده که گسترش روز افزون آن در توسعه و رونق اقتصادی نقش مهمی دارد.
مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان ازبرپایی 45 غرفه صنایع دستی و سوغات محلی در قالب نمایشگاهها و بازارچه نوروزی خبر داد و اظهارکرد : 15 غرفه فروش تولیدات صنایع دستی در رشته های مختلف اعم از خراطی ، چلنگری ، حوله بافی ، چادر شب ، جاجیم بافی ، سنگ شجر و تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی ، سوخت نگارو محرق ، تولیدات چرمی ، سفالگری ، میناکاری و... در محل نمایشگاه تجمیعی عرضه تولیدات صنایع دستی و سوغات محلی در ورودی شهر سرایان ، 6 غرفه صنایع دستی و سوغات محلی در شهر آیسک ، 4 غرفه در روستای بسطاق و 20 غرفه فروش صنایع دستی و سوغات محلی در روستای مصعبی ، از جمله نمایشگاههای فروش و عرضه محصولات صنایع دستی و سوغات محلی شهرستان در ایام نوروز 97 که تا الان به دبیرخانه ستاد سفر اعلام و قطعی شده اند.
عرب گفت: همچنین بازارچه دائمی صنایع دستی میثم واقع در بافت تاریخی شهر سرایان با 5 غرفه دائر خواهد بود و صنعتگران شهرستان در قالب 6 غرفه و در رشته های مختلف در نمایشگاه صنایع دستی مشهد که از 4 لغایت 11 فروردین در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی برگزار خواهد گردید ، حضور فعالی خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد : مجموعاً 6 سیاه چادر عشایری برپا خواهد شد که  2 سیاه چادر عشایری در محل نمایشگاه ورودی شهر سرایان ، سیاه چادر عشایری در روستاهای بسطاق و دوست آباد و دو سیاه چادر عشایری در محل اقامتگاههای بوم گردی نمکزار و زرین چاه خواهد بود.
مسئول میراث فرهنگی شهرستان سرایان بیان داشت: برپایی نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان در ایام عید نوروز از سال 90 با برپایی 6 غرفه شروع شد و خوشبختانه با توجه به فروش خوب نمایشگاه با استقبال هنرمندان مواجه گردید و امسال مجموعاً با نمایشگاه مشهد ، صنعتگران و هنرمندان شهرستان در بیش از 50 غرفه به عرضه محصولات صنایع دستی و سوغات محلی شهرستان خواهند پرداخت.
عرب تصریح کرد : صنایع دستی با تمام توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی قدم بر می دارد و  برای گذر از اقتصاد نفتی، پرداختن به داشته های داخلی و ظرفیت های درونی امری ضروری است که در این راستا صنایع دستی می تواند نقش موثری هم در بالا بردن نرخ بهره وری و هم ایجاد اشتغال پایدار ایفا کند.
انتهای پیام/
 

نظر شما