تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 20 بهم 1396 - 14:06  |  
کد مطلب: 8612
امام جمعه سرایان گفت: تمام توجه مسئولین باید به عدالت اقتصادی و رفع تبعیض و مبارزه با زراندوزی و توزیع عادلانه ثروت عمومی، تأمین رفاه وعزت انسانی، خودکفایی و خدمت به مستضعفان و محرومان کشور باشد.

به گزارش سرایان بیدار،امام جمعه سرایان درخطبه های نمازجمعه امروز گفت: متولیان و مسولان کشور مردم را خوب بشناسند و برای مردم خدمت کنند. چون امتیاز بزرگ جمهوری اسلامی مردمی بودن آن است. و حرف امروز مردم شکایت از فساد، تبعیض و بی عدالتی هاست. مردم خیلی از مشکلات و گرفتاریها را تحمل می کنند اما  فساد و تبعیض را تحمل نمی کنند. مطالبه اصلی مردم حل مشکلات معیشتی و اقتصادی آنهاست و با موعظه و نصیحت و ژست گرفتن مشکلات مردم حل نمی شود.
وی افزطود:امروز6 میلیون جوان بیکار تحصیلکرده داریم. و هزاران کارخانه و کارگاه تولیدی یا تعطیل شده اند و یا در شرف تعطیلی اند. چرا این همه آشفتگی درواردات و قاچاق کالاست. 80 درصد مردم مشکلات اقتصادی راعامل نارضایتی ازشرائط فعلی کشور می دانند. اگر چه برخی ازمشکلات اقتصادی کشورریشه داخلی دارد امابخش مهمی ازسوء مدیریتهاست و عدم اعتقاد به سیاستهای اقتصاد مقاومتی است. برای همه مدیران باید کارنامه عملکرد ایجاد شود تا مردم بدانند مدیران تا چه اندازه به وظایفشان عمل می کنند. همه مدیران کشور باید به تبعیت از امام و رهبری نوکر مردم باشند و پیگیر حل مشکلات مردم باشند.
امام جمعه سرایان اظهارکرد:یکی ازآفات بارزمسئولان طرح مسائل متعددومکرراست که اصطلاحا به آن ژست اپوزسیون گفته می شوددرحالیکه انتظارمردم از مسئولان درقدرت ارائه حل مسئله است نه طرح مسئله،که طرح مسئله وعدم پیگیری از سوی مسئولان شائبه فرار از پاسخگویی ایجادمی کند.
نجمی پور گفت: اینکه غالب مسئولین درماههاوسالهای اولیه فعالیتشان همه مشکلات فعلی را به مسئولین قبلی ارجاع می دهنداما بعدازسالها ی مسئولیت تکرارهمان حرفهای ماههای اول بی معناست.
وی خاطرنشان کرد:طرح مسئله پس ازپایان ودوره مسئولیت یکی ازعجایب رفتاربرخی مسئولین است درحالیکه رهبری فرمودندکسانیکه 10سال همه امکانات کشوردراختیارشان بوده هم بایدپاسخگوباشندپس مسئولین فقط پاسخگوی مسایل دوره قدرت خویش نیستندبلکه درقبال آثاروپیامدهای رفتارها وعواقب کم کاری خودنیزمسئولندویکی ازبدیهی ترین پیامدهای اینگونه رفتارها ی مسئولین انباشت مسائل درذهن مردم که سبب ناکارآمدی وجلوه دادن کل نظام به منزله یک نظام سیاسی می شود وتصورمردم از ناکارآمدی نظام سبب ناامیدی آنهاشده وزمینه سازاعتراض وآشوبهای اجتماعی می شودامری که درحال حاضربه درمان اساسی نیاز دارد.
امام جمعه سرایان بیان داشت:برخی درکشورمطرح می کنندکه چرارهبری که ازهمه مشکلات کشورآگاهی دارند ومی دانندکه درکشورچه می گذرد چرادرصددآنها نیستنداگرنمی توانندپس به چه دردمی خوردورهبری که این همه قدرت دارندچرابااین انحرافات برخورد قاطع کنند.
نجمی پوربیان داشت:آیا انتظارداریم رهبری به جای مجلس قانون تصویب کند،یابه جای دولت کار،کارقوه مجریه انجام انجام دهد،به جای دستگاههای اطلاعاتی تحقیق کند،به جای دستگاه قضایی خودش متهم را دستگیر وزندانی کند،به جای صداوسیما کارگردان وهنرپیشه تربیت کندوفیلم وسریال بسازد،بجای نظام بانکی جلی وامهای کلان را بگیرد ،بجای شهرداریها مشکلات شهری را بررسی کند ،بجای دستگاههای اقتصادی واردات وصادرات را کنترل نماید.وآیا رهبری می تواند ازآسمان یک تعدادنیروی صالح ،متقی ومتخصص وکارآمدبیاورد وآیا عاقلانه است که رهبری به جای رئیس جمهور ونمایندگان مجلس که بازوان مردم ورهبری هستندانتخاب کند.
وی اظهارداشت: ایشان رهبرنظام هستند وبراساس وظایفی که قانون اساسی برعهده اشان گذاشته است سیاستهای نظام را تدوین می کنند وبه مجریان می دهند ومانندیک دیده بان جنگ که گرا می دهد برای زدن ایشان نیز به مسئولین گرا می دهند تا چگونه عمل کنند واگر مسئولین درست عمل نکنند تقصی کیست وما تا بحال شاهدبوده ایم که رهبری چقدردزمانهای متفاوت مخصوصا زمان انتخابات به مردم بصیرت می دهند که چگونه انتخاب کنند.
امام جمعه سرایان دربخش دیگر از سخنان خودتصریح کرد:در فتنه ۸۸ از منطق غربی ها و اهورا و اهریمن برای مقابله با ارزش های دینی استفاده کردند، آمریکا در فتنه ۸۸ متوجه شد که می تواند ایران را  در مسائلی مانند تحریم اقتصادی تحت عنوان برجام تحت فشار قرار دهد. آمریکا برای به زانو درآوردن جماهیر شوروی و ونزوئلا همین برنامه تحریم اقتصادی و کانالیزه کردن مباحث اقتصادی را اجرا کرد و موفق شد. امروز شاهد هستیم که نظام جمهوری اسلامی هم تحت فشار، تحریم اقتصادی و کانالیزه کردن مباحث اقتصادی می باشد؛ اگر چه این قضیه از ابتدای پیروزی انقلاب از سوی دشمن شروع شد، ولی الان شاهد به نتیجه رسیدن این برنامه تحت عنوان برجام هستیم.
نجمی پورادامه داد:در زمان امام راحل، تعهد و عشق مردم مستضعف و توده مردم فقیر به ولایت و پیروی از ولایت فقیه، جلوی این نفوذ را گرفت و دشمن به خوبی این مسئله را فهمید و در فتنه های جدید روی توده فقیر در بحث معیشت و اقتصاد برنامه ریزی کرده است. آمریکا در بحث برجام حاضر به امتیاز دادن به ایران نبود، و  از اول هم قرار نبود آمریکا در بحث برجام به ایران امتیاز بدهد، چون از اول انقلاب، این ایران بود که هیمنه آمریکا را با تسخیر لانه جاسوسی درهم شکسته بود و این دشمن کهنه کار، آمده بود تا این هیمنه را دوباره با عَلم کردن افرادی به عنوان منجی و سایر مسائل به پایان برساند. وی عنوان نمود:بزرگترین جرم جمهوری اسلامی در طی این ۳۸ سال، این بوده که نخواسته تن به کدخداگری آمریکایی ها دهد، آمریکا دنبال این است کدخداگری از سوی ایران تبدیل به ارزش شود. انقلاب ایران در مبانی خود بر اساس اقتصاد به وجود نیامده که با تزلزل اقتصادی از بین برود. مهمترین عنصر انقلاب امام راحل، تکیه بر مبانی اخلاقی و ارزشی بوده و نمونه آن شهید حججی و سردار سیلمانی است که تربیت شده مکتب و اندیشه انقلابی امام راحل می باشند. اپوزسیون خارج کشور هیچ مبانی فکری ندارند و چون در اجتماع آمریکا نتوانسته اند جایی پیدا کنند به مسائل سیاسی و دلقک بازی روی آوردند. 
انتهای پیام/
 
 

نظر شما