تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان سرایان:
نقش موثروسازنده تغذیه در بیماران سوختگی
تاریخ انتشار : 1 بهم 1396 - 08:11  |  
کد مطلب: 8540
رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان سرایان گفت:نقش تغذیه دربیماران سوختگی پیشگیری از ایجادسوءتغذیه نموده وبه برقراری تعادل آب برای جلوگیری ازشوک کمک موثرمی نماید.

بارانی رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان سرایان امروزصبح درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت:در زمان سوختگی به علت شوک شدید تعادل الکترو لیت ها ومایعات وتعادل ازته بدن منفی می شود ، به عبارتی پروتئین ها؛ نمک و مایعات بدن به هدر می روند ووزن بدن کاهش می یابد . نقش تغذیه در این بیماران دردرجه اول پیشگیری از ایجاد سوء تغذیه ، کمک به برقراری تعادل آب و الکترولیت ها برای جلوگیری از شوک و تسریع التیام زخم ها و همچنین کنترل قند خون افزایش یافته به علت استرس وارد شده به بدن می باشد .
وی افزود:انرژی مورد نیاز باید به گونه ای تنظیم شود که نیاز بیماررادراین دوره تامین کند. دررژیم روزانه باید ازمنابع پروتئینی با کیفیت خوب استفاده شود . دریافت مقدار کافی اسید های چرب ضروری به جهت نوسازی بافت های بدن ضروری است و درنهایت ویتامین ها واملاح معدنی طبق نیاز بیمارازطریق رژیم غذای ویا دریافت مکمل ها باید تامین شود .
رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان سرایان چهار گروه مواد زیررادربرنامه تغذیه بیمار بسیار موثردانست:
الف:لبنیات شامل شیر، ماست ، دوغ (فرد بیمار باید روزانه 4-3 لیوان شیر بنوشد)
ب: گوشت .. شامل انواع گوشت و حبوبات نظیر لوبیا، نخود ، عدس. بهتر می باشد که به فرد بیمار روزانه 200 گرم گوشت داده شود.(بهترین نوع گوشت ، گوشت ماهی می باشد)
ج: میوه جات: در این گروه بعضی میوه جات اهمیت بیشتری دارند . مثلا موز ، انجیر و مرکبات
د: سبزیجات : در رژیم غذایی بیمار روزانه می بایست سبزیجات ضد عفونی شده و تازه وجود داشته باشد. از آنجاییکه در رژیم افراد مبتلا به سوختگی حساسیت خاصی بر میزان مواد پروتئینی مصرفی در مرحله اول و سپس نشاسته ای در مرحله بعد می باشد می توان تقسیم بندی فوق را تا حدود تغییر داد. این تغییر صرفا به منظور درک بهتر افراد مبتلا به سوختگی  و  نیز تسهیل استفاده از آنها از جداول گروه های شش گانه مواد غذایی می باشد
انتهای پیام/
 

نظر شما