تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
کارشناس مسایل سیاسی قم:
تلگرام؛ «مادر بمب» جدید علیه ایران
تاریخ انتشار : 28 دى 1396 - 08:15  |  
کد مطلب: 8534
کارشناس مسایل سیاسی قم گفت: تلگرام مادربمب جدید علیه ایران اسلامی که مغزجوانان را نشانه گرفته است.

سیدمحمدحسین زاده کارشناس مسایل سیاسی ازشهرمقدس قم امروزصبح درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت:پاول دورف عملا جنگ تمام عیار و آشکاری را علیه جمهوری اسلامی ایران کلید زده است.
وی افزود: نامبرده ادعا کرده بزودی تلگرام را با استفاده از تکنولوژی «بلاک چِین» Blockchain غیرقابل فیلتر خواهد کرد. اقدامی که جنگی آشکار علیه امنیت ملی ایران و سیاستهای امنیت کشور است و زمینه سازی برای اغتشاش احتمالی بعدی است. این کارشناس مسایل سیاسی قم اظهارکرد:اقدام دیگر وی، راه اندازی ارزدیجیتالی رمزنگاری شده حتی با اسم فارسی ایرانی گرام GRAM با استفاده ازهمین تکنولوژی بلاک چین است. از طریق ارز دیجیتال، افراد قادر خواهند بود پول خود را از طریق تلگرام و بدون هیچ کنترل و مشخصاتی، انتقال دهند. بیت_کوین نیز یکی از معروفترین برنامه هایی است که از سیستم‌عامل بلاک‌چین استفاده میکند.
سیدمحمدحسین زاده گفت:در این سیستم، پول دیگر با مشخصات افراد جابجا نمیشود بلکه فقط با یک کد، بدون هیچ نظارتی و بصورت غیرقابل ردیابی منتقل میشود. این برنامه مهارناپذیر برای دور زدن سیستم اقتصادی حکومتها (و البته پر کردن جیب صاحب برنامه) طراحی شده و  در آن، بانک‌ها، دولت‌ها و حسابداران و هر نوع واسطه اقتصادی به کنار گذاشته میشود و خروج شدید و بی مهارارزازکشور به آسانی و با سرعتی سرسام آور صورت خواهد پذیرفت.
وی خاطرنشان کرد: این اقدام، با توجه به نیاز شدید کشور به ارزو دلاردر شرایط تحریمی پسابرجام، اقتصاد ایران را به ناکجاآباد و فلج قطعی خواهد برد. پولشویی و گردش مالی تروریسم بدون هیچ کنترلی ایران را به بهشت جاسوسان و گروههای تروریستی تبدیل خواهد کرد.
چه باید کرد؟
این کارشناس مسایل سیاسی قم بیان نمود: جمهوری اسلامی ایران باید با استفاده از دیپلماسی فعال حقوقی ،نقض حق حاکمیت و امنیت ملی خود و تلاش برای انجام یک رویارویی سیاسی و اقتصادی با حکومت ایران، از طریق تلگرام را به نهادهای حقوقی بین المللی بکشاند و صاحبان تلگرام را بدلیل تجاوز به حریم امنیتی کشور تنبیه و مجبور به پرداخت غرامت کند.
حسین زاده تصریح کرد:مجلس باید قانون ممنوعیت استفاده از زیرساختهای ارتباطی و تجهیزات رمزگذاری شده را به تصویب برساندواستفاده ازهیچ رمزی رابدون اینکه دراختیار سازمانهای امنیتی کشور باشند، ممنوع کند. اقدامی که آمریکا، چین، روسیه و همه کشورهای قدرتمند جهان برای حفظ امنیت ملی خود انجام میدهند.
وی عنوان نمود: هر روز تاخیردرراه اندازی یک پیام رسان قوی و پرسرعت برای کاربران ایرانی، یک خیانت جبران ناپذیر علیه مردم و امنیت اقتصادی و سیاسی کشور است. مردم بیش از آنکه به کشور و گروه سازنده پیام رسان توجه داشته باشند، به کیفیت و سرعت و امکانات آنها اهمیت میدهند. نفوذی هایی که مردم را نسبت به پیامرسانهای داخلی بی اعتماد میکنند، باید به پاسخگویی و مواخذه کشیده شوند واقناع رسانه ای برای مردم دراستفاده ازآنها صورت بگیرد.
این کارشناس مسایل سیاسی هشدارداد:جنگ رسانه ای و سایبری دشمن به سرکردگی تلگرام را جدی بگیریم. پیش از آنکه بیشتر از این دیر شود.
انتهای پیام/

نظر شما