تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 20 دى 1396 - 13:51  |  
کد مطلب: 8500
فرماندارشهرستان سرایان گفت: نقش بانوان درجامعه بسیار موثر است ومهمترین اصل درتربیت رفتارمی باشد.وازظرفیت 50درصدی سهم بانوان وشناسایی آنان دربحث مدیریتی استفاده شود.

به گزارش سرایان بیدار،، کارگروه امور بانوان و خانواده با حضور مسئولین استانی و شهرستانی روسای هیاتهای ورزشی امروز صبح درمحل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان سرایان برگزارشد.
در ابتدا رمضانی رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان سرایان گزارشی ازعملکردبانوان درهیئت های ورزشی که بالغ بر 30 هیئت است داد و ابراز تأسف کردکه بیش از20 لیسانس و فوق لیسانس تربیت بدنی در شهرستان هستند که شاغل نمی باشند اما در بحث ورزش فعالیت نمی کنند و حتی بانوانی که در هیئت های ورزشی مسئولیت دارند، از آنان می خواهم که با پیگیری حق و حقوق بانوان در ورزش بواسطه روسای هیئت های ورزشی و حتی مطالبات در سطوح بالاتر تلاش کنند.
 در ادامه شرکت کنندگان مشکلات و نظرات خود را پیرامون وضعیت ورزش بانوان در جلسه و راهکارهای مناسب اعلام داشتند.
رسولی مقدم معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان: از همکاری بین بانوان برای توسعه ورزش در بین این قشر تأکید داشت و خواستار فعالیت جدی بانوان در زمینه نشاط و شادابی شد.
 وی راه برون رفت از این وضعیت را البته در ورزش همگانی که اگر به قهرمانی و موفقیت نیز برسد چه بسا بسیار بهتر خواهد بود.
معاون سیاسی فرماندارسرایان افزود: اگر تن سالم در جامعه نباشد نه مرد و نه زن سالم در جامعه نخواهد بود و این شروع بسیاری از مشکلات در جامعه است.
رسولی مقدم ازکسانیکه تجربه در این زمینه دارند درخواست کرد تا این تجربیات را به دیگران انتقال داده و بستر حضور بانوان در ورزش را گسترده کنند.
محمد کریمی فرماندارشهرستان سرایان گفت: بدنبال این هستیم که با نگاه دولت و شخص رئیس جمهور محترم از ظرفیت 50 درصدی سهم بانوان و شناسایی آنان و استفاده دربحث حوزه مدیریتی استفاده شود و این برنامه پنج ساله را که تنظیم شده است به سقف سی درصد برسانیم و این به خود بانوان برمیگردد تا با مسئولیت پذیری در این بحث نقش آفرینی کنند.
وی افزود:: باوردارم که نقش بانوان در جامعه بسیار موثر است و مهمترین اصل در تربیت رفتار است که بانوان در جامعه و خانواده اثر گذاری بسیاری در این رفتار دارند و این به شرطی است که در حوزه سلامت از بانوان استفاده شود چونکه جامعه ای سالم و خانواده ای سالم خواهیم داشت.
 فرماندارشهرستان سرایان قول همکاری درحوزه توانمند سازی بانوان در این جلسه را دادتا به این شکل در آینده شاهد کمتر شدن مشکلات خانوادگی و طلاق و استفاده بهینه از مشاورین در بحث بانوان باشیم .
 کریمی در ادامه صحبت های خود اشاره ای به ورزش بانوان داشت و گفت: که ما در جامعه در بحث فقر حرکتی و چاقی که در دنیا 35 درصد است و در کشورما نیز 50 درصد با مشکلاتی مواجه هستیم که باید در این حوزه تلاش دوچندان شود و بانوان را تشویق به ورزش و در برنامه های ورزشی قرار دهیم.
درپایان اسلامی مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش استان شان گفت: نائب روسای هیئت های ورزشی باید سعی کنند تا تعاملات را با نائب روسای هیئت های ورزشی استان بیشترنموده و همچنین از اعتبارات 35 درصدی بانوان درهیئت های ورزشی با برگزاری برنامه های مختلف دفاع نمایند.
یادآورمی شود درپایان جلسه نیز ازسه نفرازورزشکاران دارای مقام دررشته بومی و محلی درمسابقات بین المللی و شرق کشور با حضور مسئولین تجلیل شد.
انتهای پیام/

نظر شما