تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
رئیس اداره تعاون ،کارورفاه اجتماعی شهرستان سرایان:
بسته های حمایتی دولت برای اشتغال مناطق محروم
تاریخ انتشار : 19 دى 1396 - 14:34  |  
کد مطلب: 8492
رئیس اداره تعاون شهرستان سرایان گفت:یکی ازبسته های حمایتی دولت برای اشتغالزایی تسهیلات تبصره 16می باشدکه در این راستا می شود گامهای موثری برداشت.

حسن صالحی فررئیس اداره تعاون ،کارورفاه اجتماعی شهرستان سرایان امروز صبح درگفت وگو با سرایان بیدار گفت: تسهیلات تبصره 16بهترین بسته  حمایتی دولت برای جذب نیروی کار واشتغالزایی می باشد که با همکاری بهزیستی وکمیته امدادانجام می پذیرد.
وی افزود:: درقالب این بسته 100 تا 150 میلیون ریال برای طرح های خود اشتغالی و 50 میلیون ریال برای مشاغل خانگی با نرخ 4 درصد پرداخت می شود.
رئیس اداره تعاون شهرستان سرایان اظهارکرد:همچنین در قالب طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی که بیش از 5 سال از زمان فارغ التحصیلی آن ها نگذشته باشد می توانند در سامانه ثبت کنند و توسط کارگاه ها و صنف متقاضی جذب شوند. وی تصریح کرد: این افراد برای مدت 6 تا 9 ماه بکارگیری می شوند و دستمزد آن ها توسط دولت پرداخت می شود.
صالحی فرگفت:سهم شهرستان سرایان ازتبصره18 قانون بودجه 10 میلیارد و300 میلیون تومان است .
 وی تصریح کرد: در این طرح با ارائه طرح توجیهی تسهیلات با نرخ 18 درصد به اشخاص حقیقی و حقوقی پرداخت می شود. در صورت نبود انحراف در طرح، 5 درصد یارانه در آخر سال شمسی به شخص بر می گردد. یعنی درعمل تسهیلات با نرخ سود 13درصد خواهد بود.
وی به دو بسته دیگر حمایتی دولت در مناطق روستایی و عشایری وطرح روستاتعاون اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: نرخ این تسهیلات 6 درصد است.
وی بسته بعدی را طرح روستا تعاون برشمرد و گفت: این تسهیلات در بخش های ایجادی، توسعه و در گردش با نرخ 10 درصد خواهد بود. اعضای تعاونی باید حداکثر 20 نفر باشند و در صورت رسیدن به 200 نفر نرخ تسهیلات به 3 درصد کاهش خواهد یافت.
انتهای پیام/

نظر شما