تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 18 دى 1396 - 07:14  |  
کد مطلب: 8482
مراسم تودیع و معارفه شهردار سرایان روز گذشته با حضور مدیرکل شهری و شوراهای استانداری، مدیر عامل سازمان همیاریهای استان ،امام جمعه ومسئولین واقشارمختلف مردم شهرستان سرایان برگزارشد.

به گزارش سرایان بیدار، مراسم تودیع ومعارفه شهرداران قدیم وجدید سرایان عصرروزگذشته با حضور مسئولین استانی ،شهرستان واقشارمختلف مردم در محل سینما بعثت سرایان  برگزار و ضمن تقدیر از زحمات قاسم توکلی شهردار سابق سرایان، صادق حقدادی به عنوان شهردار جدید این شهر منصوب شد.
داداشی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری خراسان جنوبی در این جلسه  با بیان اینکه جلسات تکریم و معارفه شهرداران فرصتی است تا خدمات دولت و نظام در سنوات گذشته برای مردم بیان شود گفت :مجموع کمک دولت در دوران دولت دهم به  شهرداری های شهرستان سرایان دو نیم میلیارد تومان بوده،و این رقم در طول دولت یازدهم به حدود ۱۵ میلیارد تومان افزایش یافته است و جهش ایجاد شده در فعالیتهای شهرداریها به یمن کمک دولت تدبیر و امید بوده است.
وی در ادامه از دولت تدبیر و امید بعنوان اولین دولت بعد از انقلاب وحتی قبل از انقلاب که به شهرداریها ارزش قائل و ادارات و نهادهای دولتی را موظف به پرداخت مطالبات شهرداریها کرد یاد کرد وبه اهمیت جایگاه  شهر و شهروندی و پرداخت هزینه های شهروندی پرداخت و افزود :در حال حاضر حدود یک میلیارد ودویست  میلیون تومان اسناد خزانه بابت مطالبات دستگاه ها به شهرداری پرداخت شده است و جای تشکر دارد.
مدیرکل امورشهری وشهرداریهای استانداری بر مشارکت مردم در فعالیت های شهرداری تاکید کرد و اظهارکرد: باید قبول کنیم که دولت دیگر توان پرداخت هزینه ونگهداری شهر ها را ندارد  و شهرداران واعضای شوراهای شهر باید مشارکت مردم را به عنوان یک اصل دنبال و فرهنگ سازی کنند .
داداشی در ادامه با اشاره به سه منبع درامدی  شهرداریها گفت:یکی منابع درآمدی شهرداریها ازمحل  درآمد محلی شهرداریها که عمده آن از محل  صدور پروانه های ساختمانی تامین می شود است که با فراز و نشیب هایی که در دولت های گذشته صورت گرفت بحث مسکن خوابید ودرآمد صدور پروانه در شهرداری ها به شدت افت کرد و این روند با توجه به سنگینی خواب مسکن ادامه پیدا خواهد کرد و باید به این باور برسیم که با فرهنگ سازی به سمت مشارکت مردمی حرکت کنیم .
وی  از مشارکت بالای مردم استان را  در بازسازی عتبات عالیات به عنوان جلوه های مشارکت پذیری اعلام کردو خاطرنشان کرد:کسب رتبه اول کشوردر بازسازی عتبات عالیات  گواه این است که ما می توانیم مشارکت را در سرمایه گذاری ها انجام دهیم ولی باید زمینه و انگیزه را برای مردم فراهم کنیم.
مدیرکل امورشهرداری استانداری با اشاره به اجرای طولانی  برخی از پروژه ها تصریح کرد: ما نمی‌توانیم منتظر قطره چکانی اعتبارات از سوی دولت باشیم و باید بحث مشارکت مردم وبحث واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی را بیشتر و  جدی‌تر بگیریم.
داداشی با اشاره به مطالبات شهروندان از شهرداری ها بیان داشت: باید هم شهردار و هم شورای شهر برای پنج سال برنامه طراحی وبا برنامه مسیر کاری خود را شفاف به پیش ببرندتامردم خدمات ارایه شده را لمس کنند.
وی در بخشی دیگر ادامه داد: به لحاظ برخورداری ازبودجه شهرداری ها درسطح کشوراز آخردر ردیف  چهارم هستیم واین موضوع به این معنی نیست  که دولت کم داده است بلکه مشارکت مردم کم بوده،وانگیزه رامادر مردم کمترایجاد کردیم .
مدیرکل امورشهری استانداری با تأکید بر پرهیز از روزمرگی در شهرداریها ازمردم خواست تابا ارتقای روحیه  مطالبه گری مسولان را به کار و تلاش بیشترسوق دهند.وی اذعان کرد: در کنار فعالیت های روزمره اگر20 شهردار در دوران خدمت خود اقدام به  ۲۰ پروژه بزرگ شهر سرایان می کردند اکنون ما شاهد ۲۰ تا المان و طرح بزرگ در این شهر بودیم وباید  تلاش کردتا طرح های بزرگ ،از خود به ارمغان بگذاریم
داداشی یکی از وظایف شهرداری ها راایجاد اشتغال وبازار و  درآمد عنوان کرد و اظهار داشت: باید تلاش کنیم در جهت درآمد پایدار درشهرمن جمله ترویج  بوم گردی و بازارچه های سنتی رونق اقتصادی را در شهر ایجاد کنیم به گفته وی شهر سرایان یکی از تولید کنندگان عمده  زعفران است در حالی که یک بازارچه زعفران در این شهر نیست و  ایجاد بازارچه های سنتی همانندبازار زعفران، عناب، زرشکف و محصولات دستی وظیفه شهرداری است. وی یکی از وظایف و فعالیتهای برنامه ریزی شده ی شهرداری را ایجاد شور و نشاط به مردم عنوان کردوابراز داشت :کار شهرداری ها نظافت وآسفالت و جمع آوری زباله  نیست بلکه تزریق روحیه نشاط و شادابی  و امور تفریحی وشاد اسلامی از فعالیتهای برنامه ریزی شهرداری ها است.
محمدکریمی فرماندار سرایان در این جلسه با سپاس از خدمات شهردار قبلی و آرزوی توفیق برای شهردار جدید سرایان بستر رسیدن به توسعه پایدار را در حوزه اجتماعی بر طرف کردن فقر از چهره شهر و شهروندان عنوان کرد و گفت: همه مردم باید به این باور برسند که راه رسیدن به توسعه ی پایدار از طریق مشارکت وهمراهی امکان پذیر است .
حجت الاسلام نجمی پورامام جمعه شهر سرایان هم برآورده ساختن حاجتهای مردم و مفیدبودن و ثمره داشتن را مصداق  خدمتگزاری توصیف کردوگفت :شهرداران با تزریق روحیه نشاط و امید مردم را به خدمات دولت و نظام امیدوارتر کنند.
قاسم توکلی شهردار قبلی سرایان هم به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در دوران سه ساله تصدی شهرداری پرداخت درپایان محمدصادق حقدادی شهردار جدید سرایان با قدردانی از حسن اعتماد شورای اسلامی سرایان در سپردن مسولیت شهرداری به وی اظهار کرد: با تمام توان برای محرومیت های منطقه قدم برداشته و در این راستا با ارائه برنامه عملیاتی در جهت رفع محرومیت و آبادانی بیشتر شهر سرایان تلاش خواهند کرد
شایان ذکر است حقدادی شهردار جدید سرایان دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت شهری از دانشگاه بین المللی امام رضا وسابقه بالغ بر20 سال خدمت در شهرداری مشهد را در کارنامه خود دارد.
انتهای پیام/

نظر شما