تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 16 دى 1396 - 11:19  |  
کد مطلب: 8481
امام جمعه سرایان گفت: ملت بزرگ ایران با حضور شکوهمندخوددرراهپیماییهای اخیر،نقشه های شوم دشمنان بویژه استکبارجهانی را نقش برآب ساختند.

حجت الاسلام احمدنجمی پور امام جمعه سرایان امروز صبح درگفت وگو با سرایان بیدار گفت: ملت شریف وبزرگ ایران اسلامی با حضورخود درراهپیماییهای اخیر نقشه های شوم استکبارجهانی به سرکردگی آمریکا وایادی پلیدش وعوامل سرسپره داخلی را نقش برآب ساختند ومنافع آنان را به خطرانداختند.
وی افزود: استکبارجهانی با همراهی ایادی داخلی وخارجی خوددرداخل کشورایران قصدداشتندکه نظام مقدس جمهوری اسلامی را ساقط نمایند وبرای اینکار تاکنون روشهای متعددی رابکاربستند که هربار با درایت وهوشیاری مردم وتبعیت از ولایت فقیه با شکستهای بزرگ روبرو شدند.
امام جمعه سرایان اظهارکرد:استکبارجهانی با براه انداختن جنگ اقتصادی که برخاسته از تحریمهای نابرابر وفلج کننده بود قصدداشت که موجبات نارضایتی مردم را بوجودآورد اما ملت ایران با هوشیاری نیز این توطئه آنان را با شکست روبروساخت.
 نجمی پورگفت:ارائه راهکارمناسب وبجا ی مقام معظم رهبری درخصوص اجرای اقتصادمقاومتی ،یک گام بزرگ وشکننده برای تحریمهای اقتصادی دشمنان است که باید دولتمردان به آن توجه خاص داشته باشند.
وی خاطرنشان ساخت : اقتصادمقاومتی مقوله ای است که بزرگان دین مانیز بامدیریت دقیق وحساب شده خود به جنگ اقتصادی حاکمان زمان خودرفته وآنها را به زانودرآوردند وبه اصلاح امورجامعه درمبارزه با مفاسد اقتصادی می پرداختند.
امام جمعه سرایان بیان داشت: یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی ارتقای فرهنگ کار و تلاش مضاعف و ارتقای وجدان کاری کارگر و کارمند و ... است و برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید زمینه‌های اشتغال و کار در جامعه توسعه یابد و با مقوله بیکاری مبارزه کرد.
نجمی پور یکی از راهکارهای اقتصادمقاومتی را استفاده بهینه از منابع طبیعی دانست وگفت: با افزایش حجم استخراجات و اکتشافات مقدمات افزایش تولید در قالب افزایش تولیدات بومی(در مقابل خام فروشی) و رشد ناخالص داخلی رقم خواهد خورد.
وی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی بر توزیع عادلانه فرصت‌ها و امکانات در میان نظارت دارد که اهمیت این امر از آنجا است که علاوه بر اینکه این امر باعث دفاع از حق مظلوم که از مقدمات علل تشکیل حکومت دینی است می‌شود باعث رونق تولید و خارج کردن منابع از انحصار عده ای خاص و زمینه ساز بهره وری بیشتر از اقشار مستعد کار جامعه است.ودرجامعه اسلامی همه مردم باید از امکانات موجودبصورت مساوی استفاده کنند.
امام جمعه سرایان تاکیدکرد: اقتصاد مقاومتی مولفه مبارزه جدی با اخلال گران و برهم زنندگان جریان معیشت اقتصادی می باشدوحضور مردم و سرمایه گذاران، رشد و توسعه، اشتغال سالم و مولد برای افزایش تولید ملی، نیاز به ثبات، امنیت و آرامش در بازار داد و ستد دارد و آرامش منوط به مبارزه بی امان با فساد اقتصادی است.
انتهای پیام/

نظر شما