تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 16 دى 1396 - 11:17  |  
کد مطلب: 8480
معاون سیاسی فرمانداری شهرستان سرایان درکارگاه آموزشی مهارتهای فرزندپروری این شهرستان گفت: سبک فرزندپروری مجموعه ای ازنگرشهای والدین نسبت به فرزندان است که منجربهجوهیجانی آنان می شود.

به گزارش سرایان بیدار،امروزه قوام و نظام سلامت اجتماعی وکاهش آسیبهاي اجتماعي و رضايتمندي از زندگي را بايد در خانواده جست و جو نمود.در جمهوري اسلامي ايران نيز به دليل امنيت و قداست خانواده و نقش تعيين کننده ي آن در فرهنگ اسلامي در اصل دهم قانون اساسي خانواده را به عنوان كانون اصلي هدايت و رشد انسانها و عامل تعالي و پيشرفت جامعه تلقي مي نمايد.
یادآورمی شودبرهمین اساس فرمانداری شهرستان سرایان برنامه ريزي جهت آموزش مشاورين و خانواده ها را در دستور کار کارگروه فرهنگي اجتماعي شهرستان قرارداده است ودر جهت برگزاري كارگاههايي در راستاي طرح خانواده سالم جامعه سالم با  موضوعاتي از جمله: مهارتهاي زندگي (قبل ،حين و بعد از ازدواج)،مهارتهاي فرزندپروري و تربيت كودكان (از زمان تولد تا نوجواني)، ارتقاء مهارتهاي اجتماعي ، نقش فضاي سايبري، و شناخت اختلالات روانپزشكي و...برنامه ريزي نموده است.
لذا کارگاه آموزشی با عنوان تربیت جنسي کودكان امروزصبح در سه نقطه شهري شهرستان سرایان باحضور1000نفر ازبانوان این شهرستان تحت عنوان آموزش مهارتهاي فرزندپروي برگزار گرديد.
رسولی مقدم معاون سیاسی اجتماعي فرمانداري شهرستان با حضور در اين جلسات گفت : سبک فرزند پروري مجموعه اي از نگرشهاي والدين نسبت به کودكان است كه منجر به ايجاد جو هيجاني ميشود كه در آن جو رفتارهاي والدين بروز مي نمايد. اين رفتارها هم دربرگيرنده رفتارهاي مشخص(رفتارهايي كه در جهت هدف والدين است) که از طریق آن رفتارها، والدین به وظايف والديني شان عمل مي کننندو هم رفتارهاي غير مرتبط با هدف هاي والديني است كه شامل ژستها، تغيير در تن صدا يا بيان هيجانهاي غير ارادي مي باشد. در واقع فرزند پروري فعاليتي پيچيده و دربرگيرنده رفتارهاي خاصي است كه كودك را تحت تاثير قرار مي دهد.
 وی در ادامه افزود : فرزندان و کودكان سرمايه هاي آينده ما هستند كه براي تربيت و پرورششان هزينه هاي گزافي را نسبت به نسلهاي قبل متحمل شده ايم و لذا بايستي همانطور كه براي سلامتي جسممان تلاش داريم در جهت بهبود خصوصيات اخلاقي و اجتماعي نسلهاي  اينده  نيز قدمهاي مؤثري برداشته و با استفاده از تجربيات اساتيد و متخصصان فن روانشناسي در جهت حل مشكلات اخلاقي رفتاري و يادگيري مهارتها و اصول زندگي تلاش نمائيم.ايشان در ادامه شيوه هاي فرزندپروري را متأثر از عوامل زيستي ،فرهنگي ،اجتماعي ، سياسي و ... دانسته كه كودكان با بالا رفتن سنشان در هر دوره از زندگي به نحوي با انها مواجه مي شوند و اين گوناگوني رفتارهاي كودكان  ،  تجربه و توانايي والدين را مي طلبد تا در مواجه شدن با آنها ، عكس العملهاي صحيح و منطقي داشته باشند.
انتهای پیام/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

نظر شما