تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 12 دى 1396 - 13:40  |  
کد مطلب: 8464
فرماندارشهرستان سرایان گفت: مطالبات مردم باید از مراجع وراههای قانونی پیگیری شودوتجمع ها واختشاشات غیرقانونی آب به آسیاب دشمنان ریختن است .

به گزارش سرایان بیدار:نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان سرایان صبح امروز با حضورتمامی اعضاء درمحل دفتر امام جمعه سرایان برگزارشد .
دراین نشست محمدکریمی فرماندار سرایان با اشاره به دستورکارشورا که ثبت وقایع حیاتی شهرستان بودگفت:درهشت ماهه اول سال 96درشهرستان سرایان وفات افراد52/6افزایش داشته است که بیشترین آن مربوط به خونریزی مغزی دراثرتصادفات بوده است.
وی افزود:میزان تولدنوزادان به 4/12دهم درصد کاهش پیداکرده وهمچنین ازدواج هم 4/22دهم درصدکم شده است و30واقعه طلاق نیز ثبت شده است که بیشترین آن به سه نقطه شهری سرایان، آیسک وسه قلعه مربوط می شود.
فرماندارسرایان اظهارکرد: باید با کمک مشاورین واساتیدفن وتحصیلکردگان مشاوره خانواده بنشینیم ویک اتاق فکر تشکیل دهیم تا تلاش شود دراین اتاق فکر راههای جلوگیری از طلاق ارائه گردد.
کریمی گفت:یکی ازراهکارهای مناسب برای جلوگیری ازطلاقها موضوع اشتغالزایی است که دراین خصوص با توجه به محدودیت منابع شهرستان وایجادسرمایه گذاری کلان باید به سرمایه گذاری خرد وتشکیل تعاونیهای متفاوت درزمینه های مختلف روی آورد ودولت هم برای این امر تسهیلات قابل توجهی درنظرگرفته است وبرای مزدوجین هم تسهیلات ازدواج از 10میلیون تومان به 15میلیون تومان افزایش یافته است.
وی خاطرنشان نمود:خیرین مسکن سازاستان اعلام آمادگی نموده اند تا از محل اعتبارات مربوطه مسکن 100واحدمسکن 60متری درشهرستان احداث نمایند وهرفردی که برای این امر اقدام نماید مبلغ 20میلیون تسهیلات با نرخ سود4درصد و4تا 8میلیون تومان هم کمک بلاعوض به اوتعلق می گیرد.
فرماندار سرایان بیان کرد:مبلغ 10میلیون تومان اعتبار برای برگزاری دوره های مهارتهای زندگی برای عموم مردم درنظرگرفته شده است وما آمادگی داریم تا نسبت به برگزاری این دوره ها ب حضور اساتید وکارشناسان مربوطه اقدام نماییم.
 کریمی با اشاره به وقایع اخیری که دربرخی شهرها اتفاق افتاده است اظهارداشت: مطالبات مردمی که گاها به حق می باشد باید از طریق مراجع قانونی پیگیری شود چون هرگونه تجمع واختشاشات غیر قانونی ریختن آب به آسیاب دشمنان است وبایدنگذاریم تا ساختارها شکسته شود.
وی افزود: برای جلوگیری ازبرگزاری هرگونه اختشاش وتجمعات غیرقانونی بایدمسئولین هوشیارباشندومردم نیز مشکلات را به کف خیابانها نکشند ومشکلات اقتصادی مردم باید با همکاری همه مسئولین ازهمه جناحها وگروهها مرتفع گردد درغیراینصورت دشمنان نظام اسلامی نیز بدنبال این هستندکه مردم را تحریک به اغتشاش نمایند تا ازاینطریق به مطامع خاص خودبرسند.
فرماندارسرایان تصریح کرد: نیازکشورما امروزهمدلی ووحدت ملی همه آحادجامعه می باشدکه درسایه این وحدت آرامش وآسایش مردم فراهم می گردد.
کریمی با اشاره به تمدید حکم امامت جمعه سرایان به مدت سه سال دیگر از همه مسئولین واقشارمختلف مردم خواست تا با نهادامامت جمعه همکاری تنگاتنگ داشته باشند.
انتهای پیام/   
 

نظرات کاربران

به فرماندار محترم باید گفت بعد 4سال نشستن درسمت فرماندار ازکلمه باید وشاید پرهیز کنند وبه کلمات شد .انجام دادیم استفاده کنند امار بالا برای ایشان وامام جمعه محترم جای تامل دارد بیچاره مردم سرایان

نظر شما