تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 7 دى 1396 - 09:36  |  
کد مطلب: 8440
امام جمعه موقت سرایان گفت:حماسه نه دی نقطه عطفی درتاریخ انقلاب اسلامی وبرگ زرین دیگری درافتخارات نظام اسلامی است.

حجت الاسلام حسین یوسف پور امام جمعه موقت سرایان امروز صبح درگفت وگوبا سرایان بیدار گفت:حماسه نهم دي ماه و حضور عاشورايي مردم حماسه ساز ولايتمدار ايران اسلامي در راهپيمايي 9 دي ماه 1388 نقطه عطفي در تاريخ انقلاب و برگ زريّن ديگري در افتخارات مردو زن ايراني به حساب مي آيد .
وی افزود:حماسه 9 دي نماد عزّت ، استقلال و بصيرت مردمي است كه تا پاي جان براي حفظ اصول اسلام و آرمان‌هاي انقلاب ايستاده اند و با صداي رسا اعلام كردند كه اگر دشمن در برابر دين آنها بايستد در برابرتمام دنياي آنها خواهند ايستاد .
امام جمعه موقت سرایان اظهارکرد: انقلاب اسلامي انقلابي عاشورايي است، انقلابي برگرفته از مطالبات ديني، شعارهاي معنوي و شعورهاي متأثر از دينداري و دغدغه هاي اخلاقي، انقلابي كه با الهام از نهضت خونين حسيني و به رهبري مردمي از تبار پاكان، سلاله رسول الله(ص)، بزرگ مرجع عاليقدر، حضرت امام خميني(ره)  آغاز شد و با همان مطالبات، شعارها و شعورها پيروز گشت و استمرار پيدا كرد .
یوسف پور گفت: حضور حماسي مردم در راهپيمايي 9 دي سال 88 يك بار ديگر خاستگاه عاشورايي و ماهيت معنوي انقلاب را يادآور شد و پس از سي سال به جهانيان و عوامل بي‌خرد و كم فهم دشمن و فتنه گران داخلي و خارجي ثابت كرد كه هنوز هم انقلاب و مردم انقلابي، خون حسين ، پيام‌حسين  و مرام را حسين (ع) در بند بند وجود و لحظه لحظه عمر خويش حفظ نموده و هر لحظه كه احساس وظيفه كنند با همان شور حسيني به ميدان آمده و توطئه دشمن و فتنه فتنه گران را به خودشان بر مي گردانند.
وی خاطرنشان ساخت:  ولايت فقيه ركن ركين و عمود خيمه انقلاب است، مردم در طي سالهاي انقلاب جايگاه رفيع و نقش كليدي ولي فقيه را در هدايت سكان انقلاب در امواج سهمگين و طوفان‌هاي مهيب بارها و بارها تجربه كرده اند ، آنان به درستي تضعيف جايگاه ولايت فقيه را تضعيف ولايت معصومين (ع) و اطاعت از ولي امر را اطاعت از خدا، رسول و ائمه (ع) مي دانند و بدان پايبندند، عشق به ولايت عشق به خداست و عشق به خدا كليد سعادت دينا و آخرت است.
امام جمعه موقت سرایان بیان داشت: فتنه گران به زعم خود پنداشتند با جوسازي، بي خردي، غوغا سالاري و اتهام تقلب نيست به انتخابات و جسارت به مقام شامخ ولايت به اهداف پليد خود خواهند رسيد اما آنچه اتفاق افتاد زلزلة مهيبي بود كه در كانون‌اصلي فتنه گران واقع شد و مردم ولايتمدار در يوم الله 9 دي با بيعت مجدد با رهبر معظم انقلاب حضرت آيت اله خامنه اي ( مدظله العالي ) و آرمان هاي امام راحل(ره)  گور فتنه و فتنه گران را كندند و آنان را به زباله داني تاريخ فرستادند.
یوسف پور عنوان نمود:حماسه نهم دي خط بطلاني شد بر پندارهاي غلط و خيال‌هاي باطل كساني كه تصور مي كردند كه رهبري از پشتوانه مردمي برخوردار نيست و با همين توهم تمام توان خود را در شكستن خيمه انقلاب بكار بردند . اما زهي خيال باطل، امت حزب الله يك بار ديگر اعلام كرد كه همچنان سرباز ولايت بوده و در اين راه كوچك ترين ترديدي به خود راه نخواهد داد.
وی تصریح کرد: حماسه 9 دي تمام محاسبات دشمن را به هم ريخت ، دشمن در جريان انتخابات دهم رياست جمهوري با استفاده از بغض، كينه و بي بصيرتي برخي عوامل داخلي تمام عِدّه و عُده خود را جمع كرد و با عقبه اي بسيار حساب شده و برنامه ريزي شده وارد صحنه شد تا نقشه هاي شوم خود را عملي كند . اما سيل خروشان مردم آنان را زمين گير ساخت و اقتدار و محبوبيت نظام اسلامي بار ديگر را به رُخ جهانيان كشيد.
امام جمعه موقت سرایان ادامه داد: نهم دي ماه نمايش بصيرت انقلابي مردم بود . بصيرتي كه غبارها و نقاب ها را كنار زد و چهره واقعي مدعيان و فتنه گران را نشان داد ، چهره كساني كه به خاطر رسيدن به قدرت از هيچ تلاشي حتي ضربه زدن به ريشه هاي انقلاب و اركان ركين نظام اسلامي دريغ نكردند. چهره كساني كه سالها با نقاب انقلاب گري در صفوف مردم نفوذ كرده بودند و ولايتمداري را فقط در شعار و ظاهر و نه در عمل و رفتار از خودشان بروز داده بودند، يقيناً بزرگ ترين پيام حماسه نهم دي ضرورت بصيرت مداري و پرهيز از غفلت بود .
یوسف پور اظهارداشت دستاوردهاي مهم نهم دي، انسجام، وحدت و يگپارچگي مجدّد مردم بود. به لحاظ شرايط خاص انتخابات دهم و تبليغات و جوسازي گسترده و سوء تفاهمات ايجاد شده اختلاف، چند‌دستگي، مشاجرات و نزاع هاي فردي و اجتماعي صفوف متحد و منسجم مردم را به شدت تهديد مي‌كرد و راهپيمايي نهم دي، نقش بسيار مؤثر و معجزه آسايي در پيوند درباره دل ها و جان‌ها ايفاء كرد و انسجام مجدد نيروهاي انقلابي با محوريت ولايت فقيه و رفع كدورت ها و سوء تفاهامات ناشي از فتنه گري دشمن را به ارمغان آورد.
وی افزود: حماسه نهم دي پيام مهم ديگري داشت و آن زنگ بيدار باش خواص بود . انتخابات دهم به خوبي اين مسئله را نمايان ساخت كه سطح بصيرت توده مردم و عوام از بسياري از خواص بالاتر است، در واقع فريادهاي كوبنده مردم در راهپيمايي نهم دي تأكيدي مجدد بود به هشدارهاي مستمر رهبر بيدار انقلاب مبني بر هوشياري و بصيرت خواص و نخبگان جامعه.  رهبر معظم انقلاب بارها و بارها نقش و جايگاه و تكاليف نخبگان و خواص را گوشزد كرده بود. معظم له به خواص توصيه كرده بود كه هر حرف، هر اقدامي ، هر تحليلي كه به دشمن كمك كند در مسير خلاف ملت است . ايشان به خواص هشدار داده بودند كه خيلي مراقب باشند، مراقب حرف زدن ، مراقب موضع گيري كردن و ... ولي برخي از خواص در اين امتحان مردود شدند و حضور آگاهانه مردم اين زنگ خطر را به صدا درآورد .
انتهای پیام/

نظر شما