تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 4 دى 1396 - 07:32  |  
کد مطلب: 8422
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرایان گفت: یکی ازاهداف صندوق‌های خرد جلوگیری ازمهاجرت ازروستا به شهرها است، و در سالهای اخیر ایجاد و راه‌اندازی صندوق‌های خرد زنان درسرایان رشد خوبی دارد.

موسی سلیمانی بازدید ازفعالیتهای صندوق حمایت از توسعه فعالیتهای زنان روستای عمرویی عصرروزگذشته گفت :صندوق حمایت از توسعه فعالیتهای زنان روستایی ریحانه النبی شهرستان سرایان یکی از صندوق های برتر و بسیار موفق می باشد که دارای 14 صندوق خرد می باشد .
 وی درخصوص خدمات ارائه شده به اعضای صندوق افزود:علاوه بر تسهیلات ,دربحث آموزش نیز صندوق دوره های آموزشی را برگزارمی کند و زمینه را برای حضور اعضا در نمایشگاههای مختلف فراهم می نماید .
مدیرجهادکشاورزی سرایان اظهارکرد:عملکرد صندوق های خرد در سالهای اخیر نشان داده تسهیلات ارائه شده توسط این صندوقها با شرایطی نظیر سهل الوصول بودن، تناسب تسهیلات با نیاز اعضا، اتکا به منابع داخلی و مردمی، کارمزد کم و بدون نیاز به وثیقه های بانکی رایج، اعتبارات مورد نیاز زنان روستایی را درحد قابل قبولی برآورده ساخته است .
سلیمانی درخصوص تسهیلات و سرمایه صندوق گفت : طی چند سال اخیر صندوق های خرد روند رو به رشدی را پیموده اند و برگشت پول بسیار مناسب بوده و صندوق دارای وام معوق نمی باشد و درخصوص افزایش سرمایه صندوق هیچ محدودیتی وجود ندارد و امید است که تا پایان سال مالی افزایش سرمایه خوبی را برای صندوق شاهد باشیم .
وی خاطرنشان کرد: تاکید بر این است که به کارهای گروهی و مشارکتی روی آورده شود چرا که مشارکت ابزار توسعه می باشد وصندوقهاي اعتبارات خرد نقش بسزایی در تحقق این موضوع دارند.
مدیرجهادکشاورزی سرایان تصریح نمود : راه اندازی نمایشگاه عرضه محصولات در سطح روستا و شهرستان، راه اندازی کارگاه پرورش قارچ خوراکی، کارگاه تولید کود ورمی کمپوست، پرورش زنبور عسل، کاشت و بسته بندی و فراوری گیاهان دارویی، پرورش دام و طیور ، تهیه وبسته بندی خشکبار وپخت کیک و کلوچه و خیاطی  .... نیز جزو طرح های شاخصی بوده که توسط این صندوق عملی شده است.
سلیمانی ایجاد بستری مناسب برای مشارکت زنان، ارتقای مهارت ‌های فردی و اجتماعی زنان روستایی از طریق برنامه‌های آموزشی ، پس ‌انداز خانواده ‌های روستایی در راستای تامین مالی خانواده‌ ها با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و کوچک، ایجاد اشتغال متناسب با روستا برای زنان روستایی و در نتیجه کاهش مهاجرت‌ روستاییان به شهرهای بزرگ از جمله اهداف اصلی تشکیل این صندوقها برشمرد.

نظر شما