تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
رئیس اداره ارشاداسلامی شهرستان سرایان:
افتتاح اولین انجمن موسیقی استان در سرایان
تاریخ انتشار : 16 آذر 1396 - 14:09  |  
کد مطلب: 8330
رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان سرایان ازافتتاح اولین انجمن موسیقی ونمایشگاه مفاخر موسیقی ایران درشهرستان سرایان خبرداد.

   محمودرمضانی رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان سرایان امروز صبح درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت: همزمان با ایام هفته وحدت وولادت باسعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق(ع) اولین انجمن موسیقی استان ونمایشگاه مفاخرموسیقی ایران درشهرستان سرایان با حضور مسئولین استان و شهرستان سرایان افتتاح شد.
وی افزود :معمولا تاکنون انجمن موسیقی فقط در مراکز استانها راه اندازی می شده است ولی با پیگیریهای مجدانه این اداره و همچنین انجمن موسیقی استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  و موافقت انجمن موسیقی کشور مقرر شد ؛ به منظور رشد و بالندگی هنر موسیقی فاخر و اصیل منطقه انجمن موسیقی در سرایان نیز راه اندازی شود .
رئیس اداره فرهنگ وارشاداسلامی سرایان اظهارکرد: انشاء ا.. انجمن موسیقی سرایان به عنوان اولین انجمن موسیقی شهرستانهای استان بتواند با برگزاری کلاسهای آموزشی ، برگزاری مراسمات شبی با موسیقی و شرکت در جشنواره های استانی و ملی به جایگاه اصلی خود برسد .
در این مراسم قاسمی ، رئیس انجمن موسیقی  استان ضمن تشکر از پیگیریهای اداره شهرستان سرایان گفت : انجمن موسیقی استان به منظور برگزاری کلاسهای هنری و سایر حمایتها از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد .
یادآورمی شود:همچنین نمایشگاه مفاخر موسیقی ایران با حضور قاسمی ، رئیس انجمن موسیقی خراسان جنوبی و مسئولین شهرستان سرایان در محل نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  افتتاح شد .
در این نمایشگاه 55 اثر عکس شامل 25 عکس از مفاخر موسیقی ایران از سال 1330 به بعد و 15 اثر عکس از سازهای سنتی و مقامی ایرانی به معرض نمایش گذاشته شده است ؛ که تا پایان هفته وحدت جهت بازدید علاقمندان دایر خواهد بود .
اجرای موسیقی سنتی شامل تک نوازی و هم نوازی نی ، کمانچه ، تنبک و آواز از دیگر برنامه های این افتتاحیه بود .

نظر شما