تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 4 آذر 1396 - 10:59  |  
کد مطلب: 8283
امام جمعه سرایان گفت:پیروزی بزرگ وغرورآفرین رزمندگان برداعش مدیون جانبازیهای تمام ایثارگران محورمقاومت همه بلاد اسلامی می باشد.

حجت الاسلام نجمی پور امام جمعه سرایان صبح امروز درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت: پیروزی بزرگ و غرور آفرین رزمندگان برداعش مدیون جانبازیهای تمام ایثارگران محور مقاومت ازبرادران افغانی، پاکستانی، عراقی، لبنانی و سوری  تا قهرمان قهرمانان این عرصه سردارعزیر حاج قاسم سلیمانی و قهرمان ایران اسلامی از سپاهیان و بسیجیان گمنام، و شهدای مدافع حرمی که بی ریا و بی مزد و بی منت جانشان را در این راه فدا کردندمی باشد.
وی افزود: ما مدیون جانفشانی همه این عزیزان خواهیم بود. ما این پیروزی بزرگ را با پرپر شدن 2هزار شهید بدست آوردیم.  غلبه پيروزمندانه بر داعش و گروه‌هاى تكفيرى كه حاصل مقاومت ۶ ساله در سوريه و۳ ساله درعراق، دستاوردى ملى و حاصل لطف خداوند متعال، تصميم هوشمندانه و صحيح نظام جمهورى اسلامى درمبارزه با تروريسم و رهبرى داهيانه و رويكرد راهبردى مقام معظم رهبرى ومرجع عاليقدر آيت‌الله سيستانى و مجاهدت و جانفشانى رزمندگان مسلمان جبهه مقابله با تروريسم است كه موجب تجميع ظرفيتها و امكانات مختلف وسازماندهى هوشمندانه نيروهاى ارتش، بسيج مردمى و پشتيبانيهاى دولتى براى سركوب جريانهاى تكفيرى و تروريستى گرديد.
امام جمعه سرایان با تأكيد برنقش اثرگذاروويژه دولتهاى، عراق و سوريه در پشتيبانى و حمايت ازبرنامه مبارزه با تروريسم اظهارکرد: ضرورت استمرار مسير فعلى و اتكا به توانمندى‌هاى درونى و بومى كشورها در تأمين امنيت وعدم اجازه به مداخله كشورهاى خارجى به‌ويژه آمريكا و ائتلاف‌هاى تبليغاتى بایدسرلوحه کار همه آنها قرارگیرد.
 نجمی پورگفت:شکل‌دهی به گروه‌های تکفیری- تروریستی یک «تصمیم استراتژیک» بود که در کمیته مشترک آمریکا، رژیم صهیونیستی و دولت سعودی حدود یک سال پس از شکست رژیم اسرائیل در جنگ 33 روزه گرفته شد. هدف راهبردی این تصمیم استراتژیک حفظ موقعیت برتر نظامی و امنیتی رژیم اسرائیل در منطقه بود.
وی خاطرنشان کرد:جنگ 33 روزه اصولاً یک جنگ بین‌المللی و منطقه‌ای بود که اتفاقاً نقش اسرائیل در آن از دو ضلع بین‌المللی و منطقه‌ای کمتر بود. اسناد حاکی از آن است که در جلسه‌ای مشترک با حضور رؤسای وقت دستگاه‌های امنیتی اسرائیل و سعودی، دولت سعودی هزینه‌های جنگ را به شرط ریشه‌کن شدن حزب‌الله تقبل و کمی بعد پرداخت کرده است. و تامین هزینه مادی که رقم بالایی را به خود اختصاص می‌داد و شامل تأمین مالی ده‌ها هزار نفر می‌شد و آموزش‌های عقیدتی جوانانی که از کشورهای مختلف و بویژه از دو کشور عراق و سوریه جذب می‌شدند بعهده گرفت.
امام جمعه سرایان بیان داشت:  پدید‌آورندگان و مدیران اصلی داعش یعنی آمریکا، رژیم سعودی، رژیم صهیونیستی و دولت ترکیه، راه چاره را درکشاندن داعش به عراق دانستند چرا که ازنظر آنان از یک سوعراق شرایطی داشت که این گروه می‌توانست بسرعت بربخش وسیعی از این کشور مسلط شود و از سوی دیگر تصرف مناطق عراقی هم‌ مرز با سوریه مانع استفاده جبهه مقاومت از جغرافیای عراق برای کمک به دولت و ارتش سوریه ارزیابی می‌شد و ضمنا معتقد بودند حزب‌الله خیلی از مرزهای ملی خود دور نمی‌شود و به عراق نخواهد آمد.
نجمی پورتصریح کرد: از این رو نزدیک به 3 ماه پس از شکست داعش و النصره در جنگ یبرود، اشغال استان‌های سنی‌نشین غربی عراق در20 خرداد1393 کلید خورد و داعش با هزینه کم و استفاده از انواعی از هماهنگی‌های درون استان‌های عراقی انبار، نینوا، صلاح‌الدین، بابل، کرکوک و دیالی که به ‌طور مرموزانه‌ای توسط آمریکا، ترکیه و عربستان بر این منطقه مسلط شده بود، توانست کفه ترازو را به نفع خود سنگین کند در این مرحله داعش اقدامات بشدت وحشیانه و نفرت‌آمیزی را به اجرا گذاشت که نوعا در سوریه از آن اجتناب می‌کرد که یک نمونه آن به شهادت رساندن 1700 دانشجوی شیعه در دانشکده نیروی هوایی اسپایکر واقع در استان صلاح‌الدین بود که درروز23 خردادماه 93 اتفاق افتاد و داعش طی اطلاعیه رسمی از آن خبر داد.
وی بیان داشت:ازسال 2007 که پیدایش گروه‌هایی مثل داعش در یک طرح بین‌المللی- منطقه‌ای مورد تصویب قرار گرفت تا آخرین عملیات منظم عراقی‌ها علیه داعش که همین دو هفته پیش روی‌داد، آمریکا که با هدف مدیریت تحولات امنیتی ائتلاف ضد ‌داعش تشکیل داد، به ‌طور جدّی از این گروه شرور حمایت کرده است.
امام جمعه سرایان اظهارداشت :اما نکته این جاست که این پیروزی که رهبر معظم انقلاب در پاسخ به نامه سردار سلیمانی آن را «نصرتی الهی» و «خدمتی بزرگ به بشریت» خواندند، پیروزی بر یک گروه تروریستی در درون یک یا چند کشور نبود، پیروزی بر یک جبهه بزرگ بین‌المللی و منطقه‌ای بود که «طواغیت جهانی» آن را با هدف بازگرداندن سیطره رژیم صهیونیستی بر منطقه غرب آسیا طراحی و کارگزاری کرده بودند و از این رو باید گفت اتفاقی که طی این ماه‌ها در منطقه با محوریت جبهه مقاومت و با پرچمداری ایران روی داده است، اثبات ناتوانی و ناکارآمدی دشمن در تشخیص درست مسایل منطقه است و صد‌البته کار به اتمام نرسیده چون نیاز دشمن به توطئه پایان نیافته و لذا «باید با حفظ انگیزه و هوشیاری و حفظ وحدت نیروها تا زدودن هر پسماند خطرناک» کار را ادامه داد.
انتهای پیام/

نظر شما