تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 3 آذر 1396 - 13:44  |  
کد مطلب: 8280
امام جمعه سرایان گفت: بسیج مبارکترین یادگارماندگار حضرت امام خمینی (ره) در تاریخ این مرز وبوم است.

به گزارش سرایان بیدار، حجت الاسلام نجمی پورامام جمعه سرایان درخطبه های نمازجمعه امروز گفت:بسیج شجره طیبه است که با دستان مبارک حضرت امام(ره) کاشته شد و با هدایت مقام معظم رهبری روز به روز بالنده و متعالی تر می شود و به عنوان مبارک ترین یادگار حضرت امام در تاریخ این مرز و بوم جاودان شده و بی شک در گهواره عشق امام فرزندانی تربیت شدند که از عصاره طهارت و معرفت چشیدند و درس شجاعت، معرفت و بصیرت آموختند و اولین الفبای شهادت را  بر قاموس جنگ و رشادت إنشا نمودند.
وی افزود: هفته بسیج را که مقارن است با حلاوت خبر پایان حیات شجره خبیثه گروهک تکفیری صهیونیستی داعش توسط سردار سرلشکر قاسم سلیمانی را به همه بسیجیان عزیز بخصوص جان برکفان بسیجی شهرستان تبریک گفته و از خداوند عظمت، عزت و  سلامتی همگان را خواهانم.
امام جمعه سرایان اظهارکرد:تشكيل بسيج مستضعفان، ارتش ۲۰ميليونى به فرمان امام خمينى (ره) هوشيارى و درايت‌ بى‌نظير ایشان ازجمله اساسى‌ترين عوامل در جهت خنثى‌سازى توطئه‌ها به‌حساب مى‌آيد كه به بركت اين دورانديشى و هدايت انقلاب در مسير اصلى خود، زمينه انقلاب دوم فراهم آمد و با سقوط لانه جاسوسى آمريكا در تهران و برملاشدن ماهيت سلطه‌جو و تجاوزكارانه آمريكا، شيطان بزرگ با ضربه‌اى سخت و جبران‌ناپذير روبه‌رو شد.
نجمی پور گفت:بسيج به‌لحاظ لغوى به‌معناى سامان و اسباب‌ساز و سازمان جنگ، عزم و اراده، آماده سفر شدن و آماده ساختن نيروهاى نظامى يك كشوربراى جنگ مى‌باشد.
ودراصطلاح به‌معناى يك حركت منظم و سازمان‌يافته اجتماعى است كه با توجه به فرهنگ هرجامعه و به اشكال مختلفى در اثر شرايط خاصى مانند جنگ، حوادث غيرمترقبه و حتى در زمان صلح و آرامش به‌صورت آماده‌باش به‌وجود مى‌آيد.
وی خاطرنشان کرد:دراساسنامه بسيج مستضعفين، بسيج را به اين صورت تعريف كرده‌اند: بسيج نهادى است تحت فرماندهى مقام معظم رهبرى كه هدف آن نگهبانى از انقلاب اسلامى و دستاوردهاى آن و جهاد در راه خدا و گسترش حاكميت قانون خدا در جهان طبق قوانين جمهورى اسلامى ايران و تقويت كامل بنيه دفاعى از طريق همكارى با ساير نيروهاى مسلح و هم‌چنين كمك به مردم هنگام بروز بلا و حوادث غيرمترقبه مى‌باشد.
   امام جمعه سرایان به دستاوردهاى بسيج‌ اشاره نمودواظهارداشت : بسیج همواره از ابتدای انقلاب اسلامی در همه عرصه های مهم اعم از دفاع مقدس، جنگ نرم، مبارزه با تکفیری ها در کنار سپاه، ارتش و سایر مدافعان انقلاب اسلامی به دفاع از ارزش های انقلاب پرداخته است. با توجه به فعالیت بسیج سازندگی، اساتید، دانشجویان، دانش آموزان و سایر بخش ها در می یابیم که هر کجا تفکر بسیجی وجود داشته باشد پیشرفت حاصل می شود؛ غالب نخبگانی که انقلاب علمی را به وجود آوردند تفکر بسیجی داشتند.
نجمی پوربیان داشت:روحیه بسیجی همتای روحیه جهادی است و همه مشکلات کشور با همین روحیه برطرف می شود؛ بنابراین مسؤولان و مدیران جامعه باید اینچنین روحیه ای داشته باشند تا بتوانند در حل مشکلات جامعه اثرگذار باشند. تفکر بسیجی یعنی خود را ندیدن و جامعه را دیدن؛ بر این اساس اگر مسؤولان تنها به فکر منافع خودشان باشند جامعه رو به فساد خواهد رفت، اما اگر فرهنگ بسیجی و تقوا را الگوی رفتاری خودشان قرار دهند به یقین جامعه سعادتمند خواهد شد.
 وی افزود:سربازرهبری گفتد تا کمتر از سه ماه دیگر داعش از بین خواهد رفت و کمتر از2 ماه به زباله دان تاریخ پیوست  و رهبر ما فرمودند :« اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید»  ما به این وعده صادق اطمینان داریم. اینکه امروزه دشمن از اقتدار ایران می هراسد و همین سبب شده به خودش اجازه حمله نظامی ندهد. آمریکا 36 پایگاه موشکی دارد و همه آنها تحت اشراف اطلاعاتی ایران است و باید گفت که همه این پایگاه ها در تیررس موشک های ایران است. اگر اسرائیل بخواهد بخت بد خود را آزمایش کند و به سمت ایران موشکی پرتاب کند، هنوز گرد و غبار حاکی از انفجار آن بر زمین ننشسته که موشک ایران در قلب تل آویو منفجر خواهد شد.
انتهای پیام/

نظر شما