تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 21 آبا 1396 - 14:28  |  
کد مطلب: 8247
یک کارشناس امورسیاسی گفت: استعفای سعدحریری نخست وزیرلبنان توطئه آشکاررئیس جمهور آمریکا وعربستان بودواسرائیل وعربستان بدنبال آشوب درمنطقه می باشند.

علی ابراهیم زاده کارشناس امورسیاسی صبح امروز درگفت وگوبا سرایان بیدارگفت:استعفای حریری خارج از کشور و درحالی که در عربستان حضور دارد سوالات زیادی را درباره نقش سعودی‌ها در این استعفا ایجاد کرده است. اخیرا ثامر السبهان، وزیر سعودی در امور کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس گفته بود،‌ از اینکه دولت لبنان نسبت به مشارکت حزب‌الله در جنگ علیه عربستان سکوت کرده، تعجب می‌کند.
 وی افزود:درواقع تجربه گذشته ثبات کرده در حالی که در چند دهه گذشته کشورهای عربی در مقابل رژیم صهیونیستی بارها شکست خورده اند اما حزب الله لبنان در جنگ های که با اسرائیل داشته ضربات مهلکی به ارتش آن وارد کرده است.
این کارشناس امورسیاسی اظهارکرد: استعفای سعدحریری با برنامه ریزی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی برای برهم زدن اوضاع لبنان و منطقه برنامه ریزی شده است.
ابراهیم زاده گفت: آمریکا و عربستان سعودی با بحران زنده اند، ثبات از طریق همکاری میان تمام طرف های لبنانی، تحقق خواهد یافت. وآمریکا، حریری را هدفی برای ایجاد دشمنی ضد محور مقاومت قرار داده است.
وی بیان داشت:استعفای ناگهانی سعد حریری از پست نخست وزیری درریاض عربستان از شبکه العربیه وابسته به عربستان سعودی شگفتی ناظران سیاسی ومردم لبنان را برانگیخت.
این کارشناس امورسیاسی اظهارداشت: این استعفا می تواند مقدمه چینی برای بحران سازی علیه حزب الله لبنان ومحورمقاومت تلقی شودکه قطعا اسرائیل نیز نقش بزرگی را دراین خصوص ایفاء نموده است.
ابراهیم زاده عنوان نمود: با توجه به پیشروی های اخیر نیروهای مسلح و مقاومت در سوریه و آزادی منطقه استراتژیک دیرالزور، عربستان سعودی که متوجه شده بسیاری از سیاستهای این رژیم با شکست مواجه شده با پرداخت ده ها میلیارد دلار تلاش کرده حزب الله را به عنوان یک سازمان تروریستی از سوی آمریکا معرفی کرده و عملا بحران جدیدی را در لبنان آغاز کند.
وی تصریح کرد: این اقدامات و تحولات نشان می دهد که لبنان به سمت بحران جدیدی حرکت می کند که هدف آن حذف حزب الله و کاهش نقش و تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.
انتهای پیام/

نظر شما