تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
مسئول کانون مداحان استان خراسان جنوبی وشهرستان سرایان:
پیاده‌روی عظیم اربعین حسینی، مصداق بارزفرار الی الله است
تاریخ انتشار : 17 آبا 1396 - 12:49  |  
کد مطلب: 8240
مسئول کانون مداحان استان خراسان جنوبی گفت: هیچ نیرو و اراده‌ای در جهان، نمی‌تواند جلوی این سیل خروشان معنویت و ظلم‌ستیزی بایستدواین پیاده روی مصداق بارز فرار الی الله است.

حسن نجف زاده مسئول کانون مداحان استان خراسان جنوبی صبح امروز درگفت وگو با سرایان بیدارگفت:انسان موحّد با هر درجه‌ای از ایمان، در مسیر پیاده‌روی اربعین، هر قدمی که به سمت کربلا و زیارت امام حسین(ع) بر می‌دارد، در وجودش فرار به سوی خدا را حقیقتاً حس می‌کند.
وی افزود:لشگر عظیم زائران امام حسین(ع) و منتظران ظهور هر سال و هر روز، از هر جهت آماده‌تر و قدرتمندتر می‌شود و هیچ نیرو و اراده‌ای در جهان، چه بخواهد و چه نخواهد، نمی‌تواند جلوی این سیل خروشان معنویت و ظلم‌ستیزی بایستد.
مسئول کانون مداحان استان وشهرستان اظهارکرد:انسان در دنیا اساساً برای نجات از انواع غفلت‌ها، شرک‌ها، معصیت‌ها، انحرافات، تعلقات، رنج‌ها، بی‌قراری‌ها، خستگی‌ها، ناامیدی‌ها و ترس‌های از غیر خدا، به دنبال تکیه‌گاه و پناهگاهی امن و استوار می‌گردد.
نجف زاده گفت:این ملجأ و پناهگاه، که جز ذات مقدس خدا و وجود نورانی حجت خدا نیست، در واقع مسیر آرامش و محل سعادت حقیقی او محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد:در قرآن کریم در سوره مبارکه‌ی ذاریات آمده است: ففرّوا الی الله؛ همگی به سوی خدا فرار کنید. در روایات، سفر معنوی حج و زیارت ائمه اطهار(ع) بویژه امام حسین(ع) جزء مصادیق بارز فرار الی الله ذکر شده است.
مسئول کانون مداحان بیان نمود:جوانی خدمت امام جواد(ع) رسید و عرض کرد: «حالم خوب نیست، از مردم خسته شده‌ام، تهمت، غیبت و… چه کنم؟ بریده‌ام، نفسم در این بلاد بالا نمی‌آید.» امام جواد(ع) فرمودند: «فرّ الی الحسین»؛ به سمت حسین علیه‌السلام فرار کن.
نجف زاده تصریح کرد:واقعیت تصاویر زیبای این روزهای کشور و منطقه هم همین است. پیر و جوان، مرد و زن، کوچک و بزرگ، از راه‌های دور و نزدیک، به سمت کانون عشق و بندگی یعنی اباعبدالله الحسین(ع) هجرت می‌کنند و پرچم‌های سرخ یاحسین، پیراهن‌های مشکی و اشک‌های جاری از چشم‌ها زینت تمام عکس‌ها می‌شوند.
وی اظهارداشت:شیعه در طول تاریخ، برای زیارت حرم امام حسین(ع) همواره سر و دست داده، شهدای بسیار زیادی تقدیم کرده و مشکلات و مکافات فراوانی در این راه کشیده است.
مسئول کانون مداحان استان عنوان نمود:براین اساس برخی از توطئه‌ها از سوی یزیدیان و متوکلان زمان، علیه مکتب عاشورا و جریان انسان‌ساز اربعین حسینی، ابداً چیز تازه‌ای نیست و تأثیری بر شور و شوق روزافزونِ حسینیان جهان، به منظور زیارت حجت و ولی خدا، نداشته و نخواهد داشت.
به گفته نجف زاده:میلیون‌ها انسان با هر عقیده و نظری به کربلا می‌آیند و پروانه‌وار دور شمع حسین‌(ع) حلقه می‌زنند و با حب‌الحسین به وحدت و همبستگی می‌رسند.
وی افزود:کاروان حسینی از کشور ما به سمت کربلا  در حرکت است و ایرانی‌ها انگار دارند سبقت می‌گیرند که خود را زودتر به کربلا برسانند تا بگویند حسین جان! ما از نسل سلمانیم! ما از نسل منّا اهل البیتیم و آمده‌ایم تا کنار قدم‌های جابر زیارت اربعین بخوانیم و با آرمان‌های مقدست تجدید عهد کنیم.
انتهای پیام/

نظر شما