تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
بمناسبت هفته پدافندغیرعامل درمدارس شهرستان سرایان:
رزمایش پدافندغیرعامل درمدارس شهرستان سرایان برگزارشد
تاریخ انتشار : 9 آبا 1396 - 14:55  |  
کد مطلب: 8216
درچهارمین روز از هفته پدافند غیرعاملرزمایش پدافند غیرعامل بصورت نمادین در دبیرستان پسرانه ابوذر غفاری شهرستان سرایان برگزار شد.

به گزارش سرایان بیدار، درمراسم نمادین رزمایش پدافندغیرعامل که صبح امروز با حضور دانش آموزان، اولیاء ومسئولین شهرستان در محل دبیرستان ابوذرغفاری سرایان برگزارشدمحمدکسمایی مدیر آموزش و پرورش گفت: این رزمایش با هدف آگاهی‌بخشی و دانش‌افزایی در حوزه دانش‌آموزی در زمینه خروج اضطراری, پناه‌گیری, اطفاء حریق, حمل مصدوم, کمک‌های اولیه و غیره برگزار می‌شود.
وی افزود: از مصادیق بارز پدافند غیر عامل مقاوم سازی، ساخت و ساز مهندسی ، مستحکم سازی و ایمن سازی مدارس در تمام جهات است.
مدیرآموزش وپرورش سرایان با اشاره به فضاهای مجازی اظهارکرد:غیر ازحوادث طبیعی که جسم و جان و مال ما را تهدید می کند متاسفانه در عصر کنونی بیشترین تهدید از ناحیه تهاجم فرهنگی و فضاهای مجازی است.
کسمایی خطاب به مسئولین و دانش آموزان گفت: رسالت امروز ما خیلی سنگین است این رزمایش نمادی بود از 8 سال دفاع مقدس اگر دیروز دشمن در آن طرف خاکریز ، کاملا شناخته شده بود اما امروز خاکریزی در کار نیست و دشمن در جلوه های گوناگون نبرد به تک تک خانه هایمان آمده است.
وی از نماز به عنوان یک پدافند غیر عامل یاد کرد وخاطرنشان ساخت: یکی از بارزترین پدافندهای غیر عامل نماز است چرا که عاملی است که باعث ایمن و بیمه شدن جسم و جان ما میشود .
دراین رزمایش دانش آموزان شرکت کننده آموزشهای لازم در برابر بحرانها وحوادث فراگرفتند.
انتهای پیام/

نظر شما