تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 7 آبا 1396 - 14:25  |  
کد مطلب: 8208
دریافت شبکه‌های دیجیتال صدا و سیما در شهر سرایان با مشکل روبه‌رو است طوری که پرش و قطع و وصل‌های مکرر برخی شبکه‌ها باعث گلایه و نارضایتی مردم این شهر به ویژه قشر جوان شده است.

به گزارش سرایان بیدار،محمدی یک شهروند سرایانی در این زمینه از دریافت نامطلوب برنامه های تلویزیونی گلایه می کند که منجر به نارضایتی ها به ویژه درقشر جوان که بیشتر بیننده این برنامه ها هستند، شده است.
وی افزود: جوانان سرایان به دلیل مشکلات و اختلالات شبکه های تلویزیونی نمی توانند از برنامه های ورزشی و فرهنگی صدا و سیما استفاده کنند.واین مشکل را به گرایش جوانان به تفریحات نامناسب واستفاده ازشبکه های ماهواره ای مخرب ربط داد.
شهروندان سرایانی می گویند: بارها برای بازیابی مجدد تنظیمات تلویزیون و جابه‌جایی آنتن اقدام کرده ایم‌ اما اعلام می شود مشکل ازمرکز است .
یک جوان دیگر ازسرایان هم دراین زمینه می گوید:قطع و وصل های ناگهانی کانال های دیجیتالی، شهروندان  سرایانی را برای دریافت برنامه های مورد علاقه شان با مشکل مواجه کرده این در حالی است که با وجود نصب آنتن همچنان مشکل باقی است.
نمایشگاهی از آنتن ها
جوانمردافزود:  شهروندان سرایانی به امید  رفع مشکلات خود و دریافت تصاویر مناسب اقدام به تعویض آنتن   تلویزیون کرده اند طوری که  پشت بام منازل شهروندان سرایانی به نمایشگاهی از آنتن های آسمان خراش تبدیل شده است که البته هزینه های زیادی را هم بر آن ها تحمیل کرده است.
یکی دیگرازشهروندان نیزگفت: با وجود پیگیری های زیاد، مشکلات دریافت شبکه های صدا و سیما حل نمی شود. مسئول شورای اسلامی سرایان هم با تایید مشکلات مردم در دریافت شبکه های دیجیتالی می گوید : مسئولان با این قضیه کج دار و مریز برخورد می کنندو این وضعیت باعث شده صدا و سیمای سرایان همچنان در کما بماند.
محمدعلی اصغری عضورشورای اسلامی شهرسرایان گفت: به جزکانال خراسان جنوبی و رادیو معارف بقیه کانال های رادیویی به ویژه رادیو جوان مشکل دارند.
وی درادامه با اشاره به  رایزنی هایی که با برخی کارشناسان انجام شده تنها راه رفع مشکلات صدا و سیمای شهر سرایان رانصب گیرنده و فرستنده می داند و می افزاید: در حال حاضر زیرساخت های لازم در محل پارک پامچال سرایان برای نصب گیرنده و فرستنده فراهم اما تامین تجهیزات مستلزم صرف اعتبارات است .
این عضوشورای اسلامی شهرسرایان به دعوت از مدیر کل صداو سیمای استان برای پیگیری مشکل اشاره و اضافه می کند: با وجود  قول مدیرکل در سفر چند ماه پیش برای رفع مشکل   هنوز  این وعده محقق نشده است .
به گفته  اصغری در صورت نصب گیرنده و فرستنده در منطقه کوه سیاه مشکل دریافت برنامه های تلویزیونی سرایان رفع می شود و حتی شهرستانهای قاینات ،فردوس و گناباد هم از مزایای آن برخوردار خواهند شد.
وی یادآور می شود: با وجود برگزاری چند  جلسه  و پیگیری‌هایی که برای رفع این مشکل با مدیریت صدا و سیمای مرکز استان داشته‌ایم هنوز هیچ اقدامی برای آن انجام نشده و مشکلات قطعی ادامه دارد. 
این مشکلات در حالی در شبکه‌های دیجیتال سرایان در حال رقم خوردن است که در طول روز و هنگام پخش برنامه‌های مختلف تلویزیونی قطعی‌ها باعث ناتمام ماندن تماشای برنامه های تلویزیونی می‌شود.
سیدجوادفنایی از اعضای دیگر شورای شهر سرایان هم علت  تکرار موضوع قطع و وصل های شبکه های تلویزیونی را در شهر سرایان نبود گیرنده خاص برای این شهر می داند و می گوید: این موضوع سبب شده تا این مشکل را به صورت مکرر و لحظه ای در برخی از نقاط شهر داشته باشیم.
وی ادامه می دهد:برخی از شهروندان از سمت بیرجند و برخی هم از سمت فردوس اقدام به دریافت شبکه های تلویزیونی می کنند که در هردو حالت با مشکل مواجه هستند و باید برای نصب گیرنده های تلویزیونی درشهر سرایان برنامه ریزی ویژه ای شود. به گفته وی سرایان از نظر جغرافیایی در گودی واقع شده است و به احتمال زیاد مشکل دریافت برنامه های تلویزیونی بیشتر به این دلیل باشد.
 فنایی در ادامه یادآور می شود: کارشناسان صدا و سیمای استان یک بار به سرایان سفر و از نزدیک موضوع را بررسی و اعلام کردند از نظر فنی مشکل خاصی وجود ندارد و دستگاه‌ها همه سالم و فعال است. وی می گوید: با این وجود هنوز مشکل برطرف نشده است.
به همین دلیل بار دیگر از کارشناسان صدا و سیما خواسته‌ایم تا از نزدیک موضوع را بررسی و با یک هفته اقامت در مرکز شهرستان مشکل را ریشه یابی کنند زیرا به صورت اورژانسی مشکل صدا و سیمای سرایان رفع نمی شود. البته به گزارش خبرنگار ما  برخی از شهروندان سرایانی از بروز مشکل در دریافت شبکه های تلویزیونی ابراز بی اطلاعی کردند و به نظر می رسد که مشکلات دریافت در برخی از نقاط شهرسرایان مشهودتر است.
سرایان بیداربه سراغ علی اسحاقی رئیس اسبق شورای اسلامی شهرستان سرایان که درزمان ریاست خود چندین بارپیگیری وحتی کارشناسان صداوسیمارا برای رفع مشکل به شهرستان آورده است رفت وعلت را ازوی جویا شد.
اسحاقی گفت: کارشناسان صداوسیما آنتن دهی ضعیف شبکه ها را در نقطه نقطه شهرسرایان بررسی نموده اند وبه این نتیجه رسیده اندکه باید برای رفع این مشکل چاره ای بیندیشند ،لذا قرار براین شده است که درمحل کوه سیاه توسط فرمانداری شهرستان اطاقکی احداث وشبکه برق هم کشیده شود وراه رفتن به محل نصب نیر بازگشایی گردد که با یک برآورد اولیه مستلزم 300میلیون اعتبار می باشد.
وی افزود: با چندجلسه که درمحل فرمانداری دراین خصوص برگزارشده است مقررگردیده که اعتبارمذکور ازمحل اعتبارات استانی با پیگیری فرماندارومساعدت استانداراین امر انجام پذیردکه تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است.
محمدمهدی عظیمی دیگرعضوشورای اسلامی شهرسرایان که قبلا نیز فرماندار نهبندان بوده است دراین رابطه گفت:زمانیکه بنده درنهبندان فرمانداربوده ام همین مشکل درآن شهرستان وجودداشته است که باهمت مسئولین صداوسیما وساخت یک اطاقک درمحلی که صداوسیما مشخص نموده بود مشکل شهرستان برطرف شد وصداوسیما درآن مکان تجهیزاتی حدود 700میلیون تومان مستقرنمود که درحال ارزش ریالی این تجهیزات یک میلیارد و400میلیون تومان می باشد .
وی افزود:اکنون درسرایان ما نیز ازطریق شورا این موضوع را پیگیری می کنیم وامید داریم که با مساعدت فرمانداری این مشکل بزودی برطرف گردد.
انتهای پیام/
 

نظر شما