تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 11 شهر 1396 - 14:02  |  
کد مطلب: 7976
با حضور دکتر امیرحسنخانی نماینده مردم سرایان در مجلس شورای اسلامی ،امامان جمعه ، فرماندار ،مدیر جهادکشاورزی ،مسئولین ادارات و شوراهای اسلامی و اهالی روستای زنگویی درمراسمی عملیات اجرایی پروژه فرآوری و بسته بندی زعفران آغازشد

موسی سلیمانی مدیر جهاد کشاورزی سرایان درمراسم آغازعملیات اجرایی مرکزفرآوری زعفران سرایان گفت :محصول زعفران و پسته ازعمده ترین محصولات کشاورزی شهرستان سرایان می باشد که با راه اندازی واحدفراوری و بسته بندی زعفران درآینده ای نزدیک شاهد رشدوشکوفایی بخش کشاورزی شهرستان سرایان خواهیم بود .
وی افزود : واحد فرآوری و بسته بندی زعفران در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و با زیربنای ۳۸۰ متر در فاز اول ۹ نفر اشتغال مستقیم و ۳۰ نفر اشتغال غیر مستقیم را به همراه خواهد داشت .
مدیرجهادکشاورزی سرایان ظرفیت تولید سالانه آن را ۶۶۰ کیلوگرم زعفران خشک و جذب ۴۸ تن مواد خام کشاورزی عنوان کرد .
محمدرضا امیر حسنخانی نماینده مردم سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت :احداث و ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری در روستا یک حرکت جدید می باشد که این حرکت باید استمرار داشته باشد .
وی افزود : محصول تولیدی و بسته بندی شده در این واحد باید کاملا ارگانیک وعاری از هر گونه سموم و کود شیمیایی باشد و ارگانیک بودن محصول می تواند برند زعفران ما را در کشور و در دنیا جا بیندازد .
نماینده مجلس اظهارکرد:محصول تولیدی و بسته بندی شده علاوه برارگانیک بودن بایدعاری ازآلودگی و کاملا استریل باشد وبا استریل زعفران با پلاسما یقینا جایگاهی دردنیا پیدا خواهیم کرد .
امیرحسنخانی مشکل اصلی منطقه را نبود صنایع تبدیلی ،تکمیلی و فرآوری عنوان کرد اظهار داشت با راه اندازی و احداث صنایع تبدیلی و فرآوری در منطقه صادرات محصول ارگانیک و استریل را به سایر کشورها داشته باشیم و برند زعفران منطقه را در دنیا جا بیندازیم .
انتهای پیام

نظر شما