تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 26 تير 1396 - 14:23  |  
کد مطلب: 7807
نماینده مردم شهرستانهای سرایان،فردوس،بشرویه وطبس درمجلس شورای اسلامی ازعملکردآمریکادراجرای برجام انتقادکردوگفت: باید بدعهدی واشنگتن در برجام به اطلاع شورای امنیت سازمان ملل مطرح شود

به گزارش سرایان بیدار،محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا از ابتدای اجرای برجام بدعهدی داشته است و همانطور که ظریف وزیر امور خارجه کشور تاکید داشت آمریکایی ها نه تنها به متن برجام بی اهمیت بودند که به روح برجام نیز متعهد نبودند.
وی افزود: کارشکنی آمریکا در برجام عامل اصلی بود که ایران ازمنفعت دربرجام محروم شد، آنها تلاش دارند با بدعهدی و کارشکنی توافق هسته ای را ازمسیر اصلی خود خارج کنند.
این نماینده مجلس اظهارکرد: در مقابل آمریکا، اروپایی ها متعهد ترحاضر شدند و شاهدهستیم که اخیرا رفت آمد مسئولان و شرکت های اروپایی به ایران افزایش یافته است و تا حد قابل قبولی جذب سرمایه خارجی در کشور رخ داده است.
امیرحسنخانی گفت: ما ازسرمایه گذاری خارجی استقبال می کنیم و مجلس نیز نشان داد ازقراردادها با کشورهای اروپایی حمایت می کند اما درعین حال باید مراقب بدعهدی غربی ها و آمریکایی ها باشیم.
وی خاطرنشان کرد: بنابراین با گذشت دو سال ازاجرای برجام انتظار می رود مسئولان بر بدعهدی آمریکا دراجرای برجام تاکید کنند تا همه دنیا با چهره واقعی آمریکایی ها نسبت به تعهدات بین المللی شان مطلع شوند.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: از سوی دیگر باید بدعهدی آمریکا در مجامع بین المللی مطرح شود و شکایت ایران از روند اجرایی برجام و عدم پایبندی آمریکا به تعهداتش در شورای امنیت سازمان ملل مطرح و پیگیری شود.
انتهای پیام

نظر شما