تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 25 تير 1396 - 15:06  |  
کد مطلب: 7805
کلاس آموزشی آشنایی با کانون یادگیری پسته و مدیریت تابستانه باغات پسته با شرکت جمعی از کشاورزان شهرسه قلعه سرایان برگزارشد

به گزارش سرایان بیدار، یکدوره کلاس آموزشی آشنایی با کانون یادگیری پسته ومدیریت تابستانه آن درمحل کانون یادگیری پسته واقع درموتور پمپ نمونه 2روستای بسطاق این بخش برگزار شد.
دراین دوره آموزشی ابتدایکی ازباغداران نمونه شهرسه قلعه درباره شناسنامه باغ و مدیریت کود دهی وتغذیه باغ پسته خودشان توضیحاتی داد. و برمدیریت مبارزه با آفات در باغات پسته با استفاده از روش های مورد تایید کارشناسان تاکید کرد.
درادامه مسعودی کارشناس زراعت و باغبانی مرکز جهاد کشاورزی سه قلعه با ارائه توضیحاتی درباره شیوع آفات پسیل و کنه در باغات پسته این شهر گفت:شیوع آفت پسیل درباغات سه قلعه به دلیل عدم استفاده ازسموم برعلیه پسیل و کنترل ازطریق شستشو با آب و صابون درسال گذشته باعث شده است امسال کمتر دیده شود .
وی افزود: مدیریت صحیح درختان ازنظر تغذیه درکنارسمپاشی کمتر باعث جلوگیری ازطغیان آفت پسیل می شود.
کارشناس کشاورزی اظهارکرد: تنها راه مبارزه با آفت پسیل پسته نصب کارت زرد برای جلوگیری از تکثیر پسیل در 26 اسفند تا اوایل فروردین ماه و نصب یک دوره 15 روزه کارت زرد از اوایل تا اواسط تیرماه علاوه بر شستشوی درختان می باشد.
مسعودی گفت: در بازدید های اخیرباغاتی که کارت زرد دراوایل تیرماه نصب کرده بودند شکار انبوه پسیل برروی کارت ها مشاهده شد.
به گفته وی توصیه شد در باغاتی که پارسال کنه مشاهده شده است  امسال از پودر گوگرد در باغ استفاده شود. در آخر دوره تقویم زمانی عملیات باغبانی  پسته ویژه فصل بهار و تابستان  برای باغداران ارایه گردید.
انتهای پیام

نظر شما