تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 25 تير 1396 - 15:03  |  
کد مطلب: 7803
نماینده مردم فردوس، سرایان ،طبس و بشرویه گفت: یکی ازاهداف مهم دولت توجه به روستاها و محرومیت زدایی است وباید تلاش ‌کنیم با شناسایی بسترهای توسعه و ایجاد فرصتهای شغلی مناسب روستاها را زنده نگهداریم لذامسئولین محلی می بایست به پیگیری مطالبات مردم توجه خاص نمایند

محمدرضا امیرحسنخانی نماینده مردم شهرستانهای سرایان ، فردوس ، بشرویه وطبس درمجلس شورای اسلامی به سرایان بیدارگفت: از مسئولان محلی در شهرستان سرایان به دلیل عدم پیگیری جدی مطالبات مردم و نیازهای بسیارگله مندم.
وی افزود: ما اوایل امسال دکتر "عسگری" مدیر کل حوزه معاونت اول رئیس جمهور را به شهرستان آوردیم و جلسه برگزار شد و قراربودزنجیره اشتغال برای شهرستان تعریف شود ولی کار به کجا رسیده است؟ مسئولان چقدر پیگیری کرده اند؟کجا سهم روستاهای شهرستان درنظر گرفته شده است؟
نماینده مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: پیگیری کردیم مسئولان قرارگاه خاتم الانبیا و مهندسان شرکت رهابه شهرستان آمدند در جلسه ای اقداماتی را طرح و بررسی کردیم ولی چقدر پیگیری برای تحقق آنها انجام شده است؟
امیرحسنخانی گفت:هفته آینده هم دکتر "منصوری "معاون وزیر رفاه به شهرستان خواهد آمد، مسئولان طرح و ایده بدهندو اعلام کنند که ماچه خوشه ای برای اشتغال و چه زمینه فعالیتی رادر منطقه می خواهیم تا باوی مطرح کنیم.
وی خاطرنشان کرد: من به سهم خود گله دارم مسئولان شهرستان سرایان آنطوری که باید پیگیری کنند مثل بقیه شهرستان های حوزه انتخابیه، دوستان ما درسرایان پیگیر نیستند، مثلاً در بحث ورزش مسئولان تربیت بدنی بشرویه هفته قبل به تهران آمدند و در جلسه‌ای با وزیرامکانات خوبی برای آنها گرفته شد ولی ازسرایان کسی پیگیر نیست!
نماینده مجلس بیان داشت :از طبس و بشرویه می‌آیند ،ولی چرا ازسرا یان کسی نمی آید؟ اگر دنبال کنیم حتما نتایج خوبی می‌گیریم ،
امیرحسنخانی اظهارداشت: اگر می‌خواهیم روستا زنده بماند باید همه مسائل را باهم ببینیم ،قطعا در روستاهای شهرستان سرایان می‌توان کارهای بزرگ و موثری انجام داد.
وی کشت هیدروپونیک و گلخانه ای را یکی از راههای ایجاد اشتغال پایداردر روستاها دانست.
این نماینده مجلس با اشاره به نتایج سفر تمام معاونان وزیر جهاد کشاورزی طی یک سال گذشته ،خصوصا مسئولان اصلاح نژاد و پرورش شترکشوردرهفته گذشته به حوزه انتخابیه اش گفت: تلاش ما این است که با شناساندن شرایط روستاها و شهرهای حوزه انتخابیه به مسئولان از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.متاسفانه تا به حال هیچ استفاده از ظرفیت‌های منطقه خصوصا ظرفیت اصلاح نژاد دام نکرده ایم، ما فقط به دنبال گرفتن اعتبارات نیستیم، ما امکانات می‌خواهیم، آموزش ،ایده و احیای ظرفیت ها هم برای ما ارزشمند است .
امیرحسنخانی عنوان کرد: مادر بخش دیهوک شهرستان طبس و روستای اسفندیار ۴۰۰۰ راس بر سانن داریم ولی مسئولان امور دام استان تا حالا از بیرجند تا این روستا نیامده بودند!
وی افزود: مردم باید از مسئولان مطالبه کنند ،شوراها -بخشداران- فرمانداران و همه باید مطالبه کنند و پیگیری نمایند تا کارها به سرانجام برسد.
نایب رئیس کمیسیون اصل90مجلس با اشاره به حضور دکتر" منصوریان" از سرمایه گذاران فعال در کشور اکراین و بلاروس در این همایش گفت:وی برای آشنایی با استعداد های حوزه انتخابیه در شهرستان سرایان نیز حضور یافته است و امیدواریم بتوانیم کارهای مناسبی در حوزه تولید و اشتغال با همراهی وی انجام دهیم.
امیرحسنخانی تصریح کرد: درست است که آب روستاها کم شده ولی با همین آب موجود باید بهره‌وری را افزایش دهیم و در این راستا ایجاد منطقه پاک با تولید محصولات ارگانیک بدون استفاده از سموم شیمیایی در دستور کار است و کشاورزان باید برای تقویت مزارع از کودهای بیولوژیک و سم های بیوزیستی استفاده کنند.
وی پیگیری برای استقرار صنایع را نیز از برنامه‌های کارگروه اقتصاد و اشتغال خود اعلام کرد و افزود: با توجه ویژه مقام معظم رهبری و موافقت ایشان یک و نیم میلیارد دلار به عمران روستاها و مناطق عشایری کشور اختصاص یافته است که باید با ارائه طرح وبرنامه سهم خود را از این مبلغ اخذ کنیم و در این راستا پیگیری مردم و مسئولان بسیار مهم و موثر است
نماینده مجلس شورای اسلامی: در موضوع قنات هم آستان قدس رضوی کارهای خوبی را در استان به عهده گرفته است که باید مطالبه‌گری شود،نامه بنویسیدودنبال کنید تا برای شما هم اعتبار بگذارند.
امیرحسنخانی از پیگیری دو پروژه مهم برای حوزه انتخابیه اش خبرداد وگفت:طرح ترسیب کربن و احیای منابع طبیعی با مشارکت سازمان ملل در چهار شهرستان درحال پیگیری می باشد.
انتهای پیام

نظر شما