تبلیغات

دفتر مقام معظم رهبری
تاریخ انتشار : 24 تير 1396 - 13:49  |  
کد مطلب: 7798
فرماندار شهرستان سرايان درجلسه ترویج فرهنگ ایثاروشهادت گفت عزت، سربلندي و آزادي ملت ايران به يمن تلاش‌هاي شهدای گرانقدرمی باشد وباید یادونام آنان گرامی داشته شود

به گزارش سرایان بیدار،محمدکریمی فرماندارسرایان درجلسه شورای ترویج فرهنگ ایثاروشهادت این شهرستان گفت:عظمت واقتداروسربلندی نظام اسلامی ایران مرهون خون شهیدان والامقام می باشد که در راه دفاع از مرزوبوم این کشور از هیچ چیز فرو گذارنکردند.
وی به آزادسازی موصل به تاثيرراهبردها وحمايت‌هاي ايران دراين پيروزي اشاره کرد وافزود : اميدواريم جامعه جهاني به درجه‌اي از آگاهي برسد که شاهد حذف تروريسم در سطح دنيا باشيم.
فرماندار اظهارکرد:ملت ایران هزينه هاي زيادي پرداخت نموده است قريب به۱۷هزار شهيد ترور که انسانهاي بزرگ و فرهيخته بودند به شهادت رسيدند.
کریمی در ادامه با اشاره به روز عفاف وحجاب گفت : ادارات بايد در قالب کارگاه تخصصي به مقوله عفاف وحجاب بپردازند تا با افزايش مهارت هاي زندگي وبلاخص سبك زندگي اسلامي را درسطح جامعه شاهد باشيم.
وی خاطرنشان کرد:با توجه به اينكه يكي از دستوركارها بحث عفاف و حجاب هست يادهمه بزرگانمان بالاخص حضرت آيت الله خالصي وهمه علما،معلمين ومتنفزين شهرستان كه قدمي براي شهرستان برداشته كه از لحاظ عفاف و حجاب در شهرستان جايگاه مطلوبي داريم را گرامي مي‌داريم.
فرماندار سرایان بیان داشت : درسال ۹۵ جايگاه اول در بحث سرکشي از خانواده‌هاي شهدا شهرستان سرايان در استان خراسان جنوبي داشته است که جادارد از همه ادارات كه وقت مي‌گذارند تشكر كنيم در حوزه عفاف وحجاب وصيانت از حقوق شهروندي نيازمند به برنامه ريزي هستيم هدف گذاري كنيم وظايف هر دستگاه تبيين شود و يك برنامه جامع  رابا توجه به اهداف داشته باشيم .
کریمی همچنین درحوزه يادواره شهدااظهارداشت: مهمترين رسالت برگزاری یادواره های شهداء بصيرت افزايي است و حضور خانوادهاي شهدا در مراسمات بايد پررنگ تر داشته باشيم. نگاه و تاكيد جناب استاندارهم بر اين است كه از خانواده‌هاي معظم شهدا و جانبازان و ايثارگران به  نحوي برنامه ريزي گردد كه همه جامعه هدف و مد نظر قرار گيرد و تاكيد ما بر اين است كه يادواره‌هاي  شهدا دربخش‌ها و كليه روستاها سطح شهرستان به صورت فصلي و ماهيانه انجام شود ما براي  تعالي ،نيازمند به حفاظت وصيانت از فرهنگ غني ايثار وشاهد هستيم .
انتهای پیام
 
 
 

نظر شما